Rašyk
Eilės (72581)
Fantastika (2173)
Esė (1694)
Proza (10236)
Vaikams (2468)
Slam (49)
English (1093)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 171 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter... jei saulė užges
visvien mylėsiu tave...?  /Plant-Page/

dedicated

visiems kilniems rasykams. lt

Fate of Nations išgirdau 2007 rudenį

vienas geriausių roko diskų „ant“ mūsų gaublio. atradau gan vėlai. iš viso ne itin domėjausi Roberto P. kūryba.

Tokia juoda mūsų naktis kaip mat peršoks į pirmadienį. dar vieną nuostabią Lietuvos savaitę. Kokia didi Moteris įkvėpė Plantą? na, bet ne tas esė/rašine objektas.

Dramatiška muzika magina peržvelgti albumo iliustracijas. A, velnias! čia dabar lyg reklamuoju, negerai. Bet noriu papasakoti -

Pasaulio tarša sujaudino misterį Robertą. Ir jis pateikė CD knygelėje iliustruotos statistikos. Vaikai sėdi su meškiukais šalia šiukšlių ir taršalų ir tankų dykumoje. ir tekstas

40 tonų radioaktyvių atliekų paliko armijos Persų Įlankos kare. sudegė 67 tonos naftos... todėl rūgšties lietūs sunaikino daugybę miškų.

penktadalis pasaulio kvėpuoja užterštu oru.

pasaulio gyventojų skaičius kasmet auga 1. 74%. automobilių daugėja 5%

daugiau nei penktadalis planetos gyventojų kvėpuoja užterštu oru

kai išgirdau šį cd, pradėjau vartyti savo roko enciklopedijas. Nei vienoje neužtikau sero Roberto Planto atskirai. Led Zeppelin yra aišku, Jimmy Page'as yra, o Planto nėra. matyt neįtiko, neišsipirko erdvės. Chm...
„Nacijų Lemtis“ buvo išleistas 1993 metais. Koncertinis turne „Fate of  Nations“ vyko JAV, Anglijoje, likusioje Europoje... koncertuose dalyvavo Lenny Kravitz, neil Young, Bob Dylan.
Pats Plantas sako, kad kai kurias disko dainas jį įkvėpė Fawno Brodie'o knyga „The Devil Drives“ - keliautojo ir indų meilės meno knygų /Kama Sutra, The Arabian Nights, Ananga Ranga/vertėjo sero Richardo Burtono biografija.

Robertas Anthony Patas gimė 1948 m. rugpjūčio 20 dieną Stadforšyre, Anglijoje. Dainininko karjerą pradėjo Birmingemo grupėje „band of Joy“ su Bonzo - Johnu Bonhamu. 1968 metais Plantas ir kolegos pradėjo repetuoti niūriame Londono rūsyje. Pašėlę jauni vyrukai pasivadino „The Mad Dogs“.
įkvėpti gitaristo Jimy Page'o ilgai rinkosi tinkantį pavadinimą, kol galop visus patenkino du skambūs žodžiai -

Led Zeppelin

Pasak legendos, pokštininkas „The Who“ būgnininkas keithas Moonas išgirdęs Planto elektrizuojantį balsą pasakė, kad jis veža kaip švininis balionas - Lead balloon.

Norėdami išvengti neteisingos tarties, muzikantai vietoj „lead“ pasirinko „led“ ir pradėjo nedideliuose Londono klubuose skaldyti kiek nerangiu, agresyviu stiliumi nuvalkioytas „The Beatles“ ir kitas pop dainas. Kiek vėliau repertuare dominavo bliuzai, Planto vokalas priminė Janis Joplin kimų balsiuką.

Vadybininkas Peteris Grantas dažnai buvo vadinamas penktuoju cepelinu. Granatas vargo metalo gamykloje, scenos darbininku, buvo profesionaliu imtynininku ir aktoriumi. Jis visais būdais prastūminėjo naujuosius roko ilgaplaukius, kol pagaliau išplėšė kontraktą su garsia leidybos firma „Atlantic“.

Pasipiktinę britų rėmėjų ir fanų apatija, vangumu „Led Zeppelin“ nutarė pradėti karjerą JAV

Mano pusbrolis, meno profesorius  Raimundas Sidrys  iš Kalifornijos pasakojo apie „Led Zeppelin“ pirmuosius koncertus Amerikoje 1968 metais. Tuomet niekas nežinojo kaip reaguoti į naują muziką. Koncertai vyko mažuose klubuose, salės buvo pustuštės. Šių eilučių autoriui nepavyko apsilankyti Planto/Page'o koncerte Niujorke 1996 metais, tačiau po dekados Vilniaus Ledo rūmuose pagaliau „įvartis! „ Ta proga noriu gal kiek pasigirti, nors nevisai.

prieš koncertą teko su grupe Lietuvos žurnalistų lūkuriuoti foje. Mus sakė įleis, kai Plantas atvyks pavalgęs. Lūkuriavo gal pusšimtis plunksnagraužių ir fotografuotojų. Ir štai pagaliau pasirodė Robertas Plantas. Ėjo vienas. Ir aš vienas kaip xoks „b... „ plojau ir šūktelėjau „bravo! „, o visi lyg apsišikę tylėjo. Nesupratau kodėl. Ar kad pavargę, ar negerbia Planto, ar kas? Įdomu ką rasykai. lt apie tai mano.
sorry už nukrypimą suknistą

1969

1969 metais pirmas Led Zeppelin diskas tapo auksiniu. Beje tą plokštelę cepelinai įrašė per 30 valandų. Staigiausia karjera pasaulinėjė roko istorijoje!
Antrojo disko metalinė „Whole Lotta Love“ daina sudrebino modernų žmogų. Šis gabalas tapo grupės himnu ir garsios Anglijos BBC televizijos laidos „Top of the Pops“ šaukiniu.
Led Zeppelin agresyvius grėsmingus gabalus visuomet atvėsina akustinėmis folko baladėmis, kupinomis hipiško misticizmo, mitologinio mąslumo. Epinis lyrinis kūrinys „Laiptai į dangų“ ilgam užkariavo planetos radijo stočių eterį, muzikinius užeigų automatus. na tai jų komerciškai sėkmingiausias opusas.

Vienu metu „Led Zeppelin“ sumušė bitlų rekordus, kai Tampoje, Floridoje 36 000 fanų už bilietus į jų koncertą suplojo 318 000 dolcų. Blyn!
1973 metais Led Zeppelin susišlavė 3 milijonus dolerių. Metų pabaigoje Peteris Grantas „Financial Times“ skiltininkui prisipažino, xad vien iš koncertinės veiklos uždirbo 30 limonų. Jų šou trukdavo po keturias valandas, o Johno Bonhamo būgnų fenomenalūs solo instrummentiniame hite „Moby Dick“ - 30 minučių.

1975

Robertas Plantas su žmona Maureena atostogavo Graikijoje, pateko į avariją, abu patyrė sunkias traumas. Plantas gydėsi du metus... chebra, vairuokite atsargiai

1977

Robertą sukrėtė sūnaus mirtis. Karacas mirė nuo virusinės infekcijos. Tuo metu kaip tik vyko dešimties anšlaginių koncertų ciklas Niujorko Medison Sq. Gardene. Vokalistas skrido į laidotuves ir atgal! menas negailestingas. Jis negalėjo perkelti koncertų, 15 000 fanų stovėjo 24 valandas eilėje prie bilietų kasų...

Kietas vadybininkas Grantas kontroliavo viską. Jis išgarsėjo pasilinksminimų pasaulyje įžvalgumu, nuožmumu. Kartą nusiaubė Londono plokštelių parduotuvę, konfiskavo piratines Led Zeppelin plokšteles. Visą konteinerį produkcijos sutraiškė traktoriumi gatvėje.

Gyvendamas JAV skaitinėjau įvairias knygeles apie roko atlikėjus, klausiausi radijo laidų su paskalomis. Pasirodo, Led Zeppelin mėgo reklamuotis smagiai, be kraujo ir merginų ašarų. Jie paprasčiausiai surengdavo tortų mūšius  viešbučiuose, aplipdydavo saldumynais vienas kitam marmūzes. sumaldavo viso apartamento baldus, tokie mandagūs anglų džentelmenai dėl komercinės reklamos  taip šlykščiai egėsi...

shame

Cepelinai vaidino įtūžusius triukšmadarius, spekuliavo okultizmu, žaidė satanizmo apeigomis. Žinoma, jog gitaristas Jimmy Page'as 1970 metais nusipirko iš pasaulinio satanistų lyderio Aleisterio Crowley'aus liūdnai pagarsėjusius rūmus Boleskine House ant Lochneso ežero kranto Škotijoje, kur Crowley mėgo praktikuoti juodąją magiją. Gitaristas Page'as taip pat yra okultinio knygyno „Ekvinokcija“ Holland gatvėje, Kensingtone, Londone savininkas.

Plantą roko žurnalistai yra vadinę „... kūno geidulių gurmanu, neįtikėtinu vienišiumi... „

Paradoksalu, tačiau Plantas ir Page'as, nepaisant visų madingų jaunatviškų polinkių, garsėja roko pasaulyje kaip nepranokstami džentelmenai.

Plantas įeina į populiariausių planetos koncertuojančių žvaigždžių dešimtuką.

What is and what should never be -
viena puikiausių Led Zepp dainų. gal baigsiu žodžiais iš jos:

ir jei aš pasakysiu rytoj
saulei tekant...
tau taip reikia laimės...
ir jei tu ryt man pasakysi...
... kas yra ir ko niekuomet
nebus...
... jei atsikelsi tekant saulei...
... mergaite, tai meilė!

laimės visiems
rasyk. lt
2008-01-21 03:57
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 9 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-23 22:03
Phurija
ačiū už laime, kilnus žmogau
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-22 22:04
zirzule
Ir tau. Bravo.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-21 18:27
haris
jūsų garbei perklausiau tą trampled under f
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-21 16:28
a_s_
Kai aš anais laikais graužiau mokslus, mano kambariokai turėjo vienintelę plokštelę dvigubą physical graffity. Žaisdavom kortom ir varydavom kokius 5 kartus iš eilės. O tą pusę su trampled under foot ir košmyru dar kiekvieną kart pakartodavom. Tai tuo metu tie Bonhamo bumčikai jau ir sapnuodavosi.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-21 12:20
agricola
irgi klausyta perklausyta ...5
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą