Rašyk
Eilės (76147)
Fantastika (2224)
Esė (1523)
Proza (10697)
Vaikams (2586)
Slam (50)
English (1168)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 3 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter2019 rugpjūčio 20 d.

Po mėnesio išvažiuoju. Viešųjų ryšių kampanijos sėkmę vertinu trejetui su pliusu. Kai Padaras pradėjo savo kreiseriniu greičiu dygti Kinijos teritorijoje, sulaikyti visuomenę nuo jos begalinio noro žinoti tapo pernelyg sudėtinga. Centras su Rusais ir Kiniečiais sukūrė neprastą legendą, vyriausybiniais kanalais ją išplatino žiniasklaidai ir jau kitą savaitę čia sugužės mišri tarptautinė mokslininkų komanda, kurią saugoti nuo jos beribio entuziazmo ir žurnalistų dėmesio lieka Sergejus ir Juan. Centras mane šaukia atgalios.

Kaip jaučiuosi žinodamas kąd turėsiu išvykti? Nežinau. Gal truputį apmaudu.

Spėju, kad tai ką mes dabar stebim yra kažkokios didelės metamorfozės pradžia. Padaro sudėtis pasikeitė į organinę. Porėta, tampri ir lengva medžiaga. Kažkuo primena balsos medieną, bet Juan ilgai ir kruopščiai tryinėjęs vieną nedidelę atplaišėlę, kurią po ilgų dvejonių surizikavo nulupti, teigia, kad struktūroje nėra to, ką galėtumėm pavadinti ląstelėmis. Panašiau į labai sudėtingas kristalines gardeles.

2019 rugpjūčio 22d.

Naktį pabudau nuo panašaus į griaustinį triukšmo. Pasirodo, Padaras nusprendė pradžiuginti fejerverku. Vaivorykštinės sferos tarpusavyje svaidėsi žaibais ir ryškiai švytėjo. Spektaklis tęsėsi kelias valandas ir nutrūko lyg mostelėjus dirigento lazdelei. Sergejus tvirtino, kad tokio intensyvumo ir galios iškrovas galima stebėti ketvirtos kategorijos uragano metu. Jis buvo rūškanas ir susimąstęs, tad klausimus atidėjau rytui.

Bet ryte buvo daugiau naujienų. Visų pirma, stovykloje radom keletą apanglėjusių jūrinių erelių. Juan skėstelėjo rankomis ir pasakė, kad, greičiausiai, jūriniai ereliai paskubėjo su naujakūryste.

Antra, išnyko šakos ir vaivorykštinės sferos. Tiksliau sakant, jų nebesimatė per blyškiai žalią miglą kuria apsigaubė padaras. Visai kaip jauna ūmedė, sumurmėjo Sergejus. Į mūsų klausiamus žvilgsniu atsakė, kad tai toks grybas. Palyginimas buvo vykęs. Migla visiškai simetriška, elipsoido formos, griežtai apibrėžtomis ribomis. It sustingęs žalsvas rūkas, prasidedantis maždaug kilometro aukštyje. Apžiūra per teleskopus nieko nepaaiškino – tirštas rūkas ir tiek. Spektroskopas rodė galybę egzotiškų radžio izotopų, kažkodėl dujiniam pavidale. Labai radioaktyvu, paaiškino Sergejus, ir sunkiai įmanoma. Jis mąsliai čiupinėjo smakrą, bet nieko daugiau nepridūrė. Akivaizdžiai kažko nepasako.


2019 rugpjūčio 23 d.

Visą dieną merkia liūtis. Bet radiacinis fonas nepakitęs. Panašu, kad rūkas, kuriuo apsigaubė Padaras, ir mūsų planetos krituliai vieni kitiems netrukdo. Už tai Padarui ačiū.

Mes su Juan preparavom jūrinius erelius. Paprasčiausiai sudegė ir tiek. Juan nieko egzotiško neaptiko. O Sergejus visą dieną sėdi prie savo kompiuterio ir kažką skaičiuoja. Labai susikaupęs ir vis dar rūškanas. Palikom jį ramybėje

2019 rugpjūčio 24 d.

Nieko naujo neįvyko. Padaras sustingęs ir ramus. Beje, nustojo augti. Lygiai keturi kilometrai ir nė centimetro daugiau. Kodėl ne keturios mylios? Kodėl Padaras pasirinko metrinę sistemą? Norėčiau aptarti tai su Sergejum, bet jis vaikšto niūrus kaip rudeninis debesis, vengia manęs ir Juan. Nuolatos įnikęs į savo skaičiavimus.

O Juan sėdi savo kambary ir skaito. Jis akivaizdžiai nuobodžiauja, o gal tik apsimeta. Mūsų įranga ribota, reikia sulaukti tarptautinės grupės. Tada jie turės veiklos.


2019 rugpjūčio 25 d.

Pabudau po vidurnakčio, kažkas purtė mane už peties. Pirmoji mintis, kad Padaras vėl pasikeitė. Kurgi ne. Ant lovos krašto sėdėjo seniai matytas jaunuolis strazdanotu veidu. Kažko panašaus ir tikėjausi. Jis nusprendė praleisti visas įžangas ir kreipėsi lyg būtūmėm išsiskyrę prieš kelias valandas:
- Kodėl tau nekilo įtarimų, kad tave atšaukė iš šios užduoties taip staiga?
Gūžtelėjau pečiais. Nutariau truputį pasimaivyti:
- Tai tu man pasakyk, viską juk žinai. Beje, o kaip dėl radiacijos, tu kartais neatėjai visas radioaktyvus? O kodėl vėl Timas Bigut? Kodėl ne jo amžinatilsi pseduo-dvynys? Arba, kad visiškai nekiltų jokių abejonių, ne mano paties antrininkas? Norėčiau ir su savim akis į akį pabendrauti jeigu jau taip…
Padaras nebuvo linkęs leistis į ilgas kalbas:
- Kai grįši į Valstijas ilgai nepratempsi.
- Nagi, susimildamas….
Padaras ištraukė dienoraštį iš savo kišenės ir padėjo ant lovos:
- Centras turi kopiją.
Ką gi. Visko gali būti. Jos didenybė nuojauta praleido pirmą įvartį savo ilgoje karjeroje? Padaras įdėmiai žiūrėjo į mane ir neskubėdamas tęsė toliau:
- Tavo nuojautą ne taip jau sudėtinga paskatinti. Bet nenoriu leistis į smulkmenas. Ne tai svarbiausia.
Pagalvojau, kad pakišo mane.
- Iš tiesų, pakišau tave. Nieko svarbaus tame savo dienoraštyje neparašei, bet pats precedentas tave išbraukia iš žaidėjų sąrašo. Bent jau Centro akyse. Tačiau aš turiu tau pasiūlymą keliauti su manimi. Kita alternatyva – būsi likviduotas.
- Skambus terminas…
- Tau gerai suprantamas. Kalbu taip, kad nekiltų abejonių.
- Jei dienoraštį kokiu nors tau vienam suvokiamu būdu perdavei į Centrą ir juo ten patikėjo, tai man dėl Centro abejonių nekyla. Kyla abejonių dėl savo reikšmingumo visoj šitoj suknistoj istorijoj.
- Suprasi vėliau
- Noriu dabar
- Pasiūlyms paprastas. - nesileido į kalbas Padaras - Duodu dvidešimt minučių apsispręsti. Jeigu nori likti gyvas, keliauji prie mano stiebo. Kitos išeities neturi.
Padaras paprsačiausiai atsistojo ir išėjo pro duris. Paėmiau dienoraštį, kad padaryčiau jame paskutinį įrašą. Per dvidešimt minučių nuspręsiu kaip įdomiau gauti galą.

(Dienoraščio pabaiga)
*********************************************************

Naktis tamsi, kokia būna tik tropikuose delčios metu. Bet Padaro sitebą pastebėti tikrai paprasta. Manau, kad jis manęs tikrai nežudys. Kam jam tiek terliotis dėl mano personos vien tam, kad kokiu nors egzotišku būdu padarytų galą? Centras, kita vertus, dirba metodiškai ir be ypatingų sentimentų. Renkuosi sentimentalųjį Padarą. Velniai nematė….


(bus daugiau)
2007-07-02 17:56
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 8 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2007-07-03 12:27
Vilktakis
Tema labai pažystama ir matyta - atevių invazija kaokiu nors padaru. dienoraščio forma man patinka, atsiskleidžia herojus.
Tik galėtum dėt ilgesnėm dalim, o tai jaučiuos kaip meksikiečių serialą žiūrėdamas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą