Knygos
Romanai (1925)
Poezija (617)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 4 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Nesutramdomasis

Nesutramdomasis Gyvenimas būna tikrai bjaurus, kai visi draugai ant tavęs pyksta. Štai Zojos Redbird pavyzdys. Per vieną savaitę iš trijų turėtų vaikinų jai nebeliko nė vieno, o patys artimiausi draugai, kurie ja visada pasitikėjo ir nuolat ją rėmė, staiga nuo jos nusigręžė ir Zoja tapo atstumtąja.

Kalbant apie vaikinus, su kuriais Zoja išsiskyrė, vienas jų yra nemirtingas, o kitas nepažymėtas. Tuo tarpu trečiasis – Neferet, paskelbė karą žmonėms ir Zojos širdis jaučia, kad tai nėra teisinga. Bet ar kas nors jos klausysis? Zojos nuotykiai baigiant mokslus vampyrų mokykloje pasisuka pavojinga ir beprotiška kryptimi: ištikimybės išbandymai, šokiruojančių tikrųjų motyvų paaiškėjimas ir senų laikų blogis, visa tai atgimsta P.C. ir Kristin Cast ketvirtojame serijos „Nakties namai“ romane.

Taigi, kūrinys „Nesutramdomasis“ yra ketvirta populiariosios fantastinės knygų serijos, skirtos paaugliams dalis, kurią parašė net dviejų autorių komanda – mama ir dukra – P.C ir Kristin Cast. Nors visa „Nakties namų” knygų serija skirta vyresnei paauglių auditorijai (nuo 15 metų), tačiau ji taip pat susilaukė populiarumo ir tarp suaugusiųjų, o „Nesutramdomasis” šiuo požiūriu taip pat niekuo neišsiskiria iš kitų serijos romanų.

Veiksmas knygoje prasideda ten pat, kur jis baigėsi „Išrinktojoje“ (trečioje serijos dalyje). Pats šios knygos veiksmas apima neįtikėtinai trumpą laikotarpį, vos porą dienų ir dėl šios priežasties siužeto sparta nuo labai greitos pereina prie tiesiog ultragarsinės. Kadangi visas veiksmas yra labai stipriai suspaustas, nėra laiko netgi jo pradžios aprašymui.

Tamsiųjų intrigų siūlo galas, kuris raizgosi visose ankstesnėse dalyse, pagaliau pradeda atsipainioti, kai Zoja ir jos draugai sužino viską apie Neferet, kuris nebėra šviesiojoje pusėje. Vystantis istorijai, atsiranda dar vienas naujas priešas – vieno iš vietinių Amerikos mitų ir vampyrų mitologijos mišinys.

Greitai vykstantis veiksmas reiškia, kad siužetas yra prisotintas veiksmo, ir dėl to čia yra mažiau romantinės Zojos pusės bei mažiau sekso ir kraujo troškimo išryškinimo. Per ilgi religiniai ritualai (apskritimų braižymas, žvakių deginimas ir stichijų kvietimas), kurie ankstesnėse dalyje šiek tiek pristabdydavo greitai bėgantį veiksmą, šioje novelėje, priešingai, palaiko greitą tempą ir įsilieja į istoriją bei daugiau neveikia skaitytojo kaip dėmesio blaškymas ir erzinimas.

Kaip papildymas prie jau gerai skaitytojams pažįstamų ir pamėgtų knygų serijos veikėjų įvedami ir keli nauji įdomūs personažai. Taip pat reikia paminėti, kad keli pagrindiniai personažai, tokie kaip Aphrodite ir Darius evoliucionuoja. Beje, šioje vietoje galima rasti keletą neblogų pajuokavimų ir sąmojingų dialogų.

„Nesutramdomasis” yra dar viena solidi „Nakties namų“ dramos dalis. Jaudinantis siužetas yra pilnas fantazijos, veiksmo, mistikos, dramos, vampyrai prikausto skaitytojų dėmesį, o staigi pabaiga tikrai paskatins skaitytojus ieškoti dar vienos šios serijos knygos. Tai knyga, tinkanti tiek paaugliams, tiek vyresniems skaitytojams, taigi, vampyrų istorijų fanai, nepraleiskite pro akis šio romano.
Monika Žiūkaitė
2011-03-11
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Tema: Romanai
Leidykla: Alma littera
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2010
Vertėjas (-a): Gabrielė Gailiūtė
Puslapių: 320
Kodas: ISBN 978-9955-38-789-3
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą