Knygos
Romanai (1922)
Poezija (614)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 7 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Jonos tikėjimas

Jonos tikėjimas Dvylikametis berniukas Jona lyg ir juokais parašo laišką Dievui. Kaip jis nustemba ryte ant palangės radęs atsakymą, tuo labiau, kad šis atsakymas labai keistas ir netgi juokingas.  Jona vėl rašo laišką ir tarp jo ir Dievo užsimezga bendravimas. Šitaip prasideda Jonos kelionė į savęs ir pasaulio pažinimą. O šioje kelionėje jį lydi Dievas, kuris nei kiek neatitinka bažnyčių ir pačių žmonių sukurto Dievo įvaizdžio. Jau pačioje pradžioje Dievas Jonai, o ir mums – skaitytojams – pažada ir įspėja, kad pokalbiai su juo nebus paprasti – "į pasaulį pažvelgsi kitomis akimis ir prieš tave išsiskleis visiškai naujos erdvės" ir "kai kuriuos mielus mąstymo būdus ir pažiūras gali švystelėti už borto".

Jonos šeima išgyvena nemalonių pokyčių periodą – tėvai nesutaria, vėliau ir išsiskiria, penkiolikmetė sesuo kankinama brendimo "kančių". Be to, daug klausimų Jonai sukelia problematiški santykiai su draugais. Vėliau, susižeidęs ir atsigulęs į ligoninę, jis sutinka kelis bendraamžius, kurie serga nepagydomomis ligomis. Jona tokių buitinių, psichologinių ir egzistencinių problemų akivaizdoje, kreipiasi į Dievą. Ir pastarasis Joną stebina netikėtais, tačiau logiškais, net ir vaikui suprantamais paaiškinimais apie visų šių problemų – nesantaikos, baimės, ligų, kančių – prigimtį. Vienos esminių minčių, kurias Dievas Jonai akcentuoja, yra tai, kad "jūs – absoliučiai laisvi, savąjį kelią galite pasirinkti", "viskas turi prasmę. O viskas, kas turi prasmę, yra gerai" ir galiausiai "viskas žmogaus gyvenime sukasi tik apie meilę". Jų pokalbiai, nors ir rimti, tačiau žaismingi, su humoru. Pasirodo, net ir Dievas moka juokauti, o humoras – puiki priemonė įtaigiai pavaizduoti žmogaus tamsumą, dėl kurio jis pats ir kenčia. Po truputį Jona bręsta ir įgytas žinias pritaiko savo gyvenime: nustebina savo tėvą duodamas patarimus, susidraugauja su seserimi atvirai parodydamas savo meilę jai, įkvepia vilties ligoninės palatos kaimynams. Dievas jam tampa draugu, kurio nereikia bijoti ar varžytis, su kuriuo galima ir juokauti, ir kalbėti pačiomis intymiausiomis temomis. O svarbiausia – jis patiki Dievu, nes praktiškai įsitikina jo teisumu. Dievo pamokymai tampa Jonos tikėjimu.

Manau, knyga skirta visų pirma tiems, kurie ieško atsakymų, kurie nemano žiną visą tiesą. Ji griauna daugelį stereotipų – tiksliau, ne griauna, bet parodo, kaip stereotipai, visažinystės pozicija įkalina šios pozicijos besilaikantį asmenį. Ši knyga – apie tikėjimą, bet ne apie religiją; apie Dievą – bet ne apie tą, kuris įspraustas į mūsų suvokimo rėmus; ir apie gyvenimą – ne tą, kurį gyvena kažkas ir kažkur, o tą, kuris yra čia ir dabar. Jos skaitymas – tarsi kelionė, iš kurios grįžtama įgijus optimizmo ir vilties. Tad linkiu perskaityti, keliauti ir... rašyti laiškus.
2002-08-18
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Pavadinimas
originalo kalba:
Jonas Vertrauen
Tema: Romanai
Leidykla: Naujoji Rosma
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2002
Vertėjas (-a): Snieguolė Vingienė
Puslapių: 319
Kodas: ISBN 9955-06-047-6
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 12 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2007-07-03 14:47
Gerda Pėstininkienė
perskaiciau ir 100 procentu sutinku su pastaraja skaitytoja
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-04-13 13:59
Have Doubts
Galiu pasakyti tik viena, kad tikrai jaučiasi, kad tai pirmoji autoriuas knyga... Nelabai man patiko, per daug viskas aiškinama ir nelieka vietos saviem pamąstymam. Skaitydama knygą jaučiausi tarsi vaikas, kiriam viskas aiškinama paraidžiui ir kelis kartus. Bet nepaisant visko knygoje yra tikrai daug puikių minčių ir vien dėl jų verta skaityt.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-09 18:57
Ligon
nuostabi, nepamirštama. patinka.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-12-11 15:01
NulenktąGalvąGalimaParemti
knyga, naikinanti baimę. kaip man, senai pesimistei - ji - tikra gyduolė, mielaširdinga. kartais atrodė, kad skaitau savo mamos žodžius:), kartais atrodė, kad sufiltruota į šią knygą kitų knygų vertingosios vietos: pvz., radau ir karmos diagnostiką, ir dar..na, ką bepridursi: patiko begal labai:). gerai pavojinga tuo, kad imi ir lengvai patiki ja, kažkaip nori vadovautis..na, kadangi perskaičiau knygą tik po recenzijos, tai savaime aišku, kad ji verta 5:) ar ne taip vertinu?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-11-21 14:20
adome
megstu.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-04-09 14:27
Huomenta
Skaičiau kaip nektarą, net tis sykius tarytum sielos "vadovėlis" padedantis daug ką suprasti savo gyvenime. Ir ištikrųjų niekas nevyksta be priežasties. Ypač patiko ta Jonos kalba pabaigoje.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-26 23:16
voratinkliai
žmonės šneka ((: kad sunku skaityt, bet įdomu. susidomėjau, gal rasiu ir aš kelis atsakymus.
pasigedau autoriaus nuomonės, jos čia tik trupiniai. (:
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2003-12-19 21:57
Erškėčių paukštė
Kažkaip užsinorėjau.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2002-10-14 17:35
nuojauta
Girdėjau labai daug teigiamų atsiliepimų apie šią knygą..
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą