Knygos
Romanai (1921)
Poezija (613)
Pjesės (35)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 16 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Išmokite skaičiuoti savo pinigus

Išmokite skaičiuoti savo pinigus Aušra Maldeikienė, docentė, mokslų daktarė – ryški figūra Lietuvos ekonomikos padangėje. Baigusi Maskvos universitete politinės ekonomijos studijas ir aspirantūrą, paskutinį dešimtmetį išpopuliarėjo kaip žurnaliste, dirbo spaudos atstove Vilniaus banke, dabar dėsto Vilniaus universitete. Išleido keletą ekonomikos vadovėlių („Pratybų sąsiuvinis 9-10 klasių mokiniams“, „Ekonomika: Mokytojo knyga“, vadovėliai 9-10, 11-12 klasėms ir kt.).

Rašykų auditorija, žinia, gilinasi daugiau į dvasines vertybes, bet be šio niekingo žemiško atributo - pinigų, apie kuriuos knygoje kalbama, neapsieis nė vienas. Ši knyga skirta pamaitinti mūsų protą žiniomis apie galimybes ir tykančius pavojus: daugiau žinančius –  sunkiau apgauti, o juk kiek lietuvių pastaraisiais dešimtmečiais nukentėjo nuo visokių finansinių institucijų...

Tai jau antrasis knygos leidimas (pirmasis išleistas 2002 m.). Antrasis leidimas pataisytas iš esmės (atsižvelgta į pakitusius įstatymus, pasikeitimus mokesčių sistemoje, atsiradusius ir pensijų kaupimo būdus). Tačiau nagrinėjamos problemos išliko tos pačios, todėl patariama, kaip įveikti kasdienį galvos skausmą, vadinamą pinigais.

Knyga – kaip koks „Šeimos daktaras“, kuriame atsiverti ligos pavadinimą – ir jau beveik pasveikęs. „Daktaras“ turi 17 skyrių, kuriuose, nors ir neišsamiai, bet gana informatyviai dėstoma apie taupymo būdus, paskolų iš bankų ėmimą, įvairias draudimo rūšis, pensijų fondus, investavimą į obligacijas ir akcijas, net apie testamento sudarymą.

Ši knyga mane sudomino, nes iki šiol gerai žinojau tik tai, kaip susimokėti už telefoną, vandenį, buto šildymą, tačiau vis dažniau susimąstau, kad reikėtų racionaliau gyventi, protingiau leisti pinigus, bandant apsaugoti save, gal net būsimą šeimą nuo netikėtumų ar sukaupti litą-kitą kritiniam gyvenimo laikotarpiui. Apie daug ką iki šiol žinojau tik iš nuogirdų, o štai skyriuje „Santaupos ir investicijos: pelnas, uždirbtas kitų rankomis“ radau tai, ko man reikėjo: kaip, turint bent 100Lt, per kelerius metus galima „užsiauginti“ iki 2000?.. Juk to nepasieksi nė viename banke! Arba skyriuje „Automobilis ir draudimas“ sužinai, kaip kompensuojamos draudimo išlaidos, išvažiavus automobiliu į užsienį ir patyrus avariją. Knygoje populiariai supažindinama su vartojimo paskolomis, lizingu, aiškinama, kaip pasirinkti banko kortelę. Žinoma, pastebėjau ir trūkumų: pavyzdžiui, būsto draudimo skyriuje pasigedau informacijos, kad draudimo bendrovės nedraudžia daugiabučių medinių namų, nes joms, suprask, „neapsimoka“...

Knyga parašyta lengvu stiliumi, greitai „suvalgoma“. Ją perskaičius, galima būtų jau be baimės įžengti į pinigų pasaulį, kalbėtis su bankininkais ar draudikais, išmokti apginti savo interesus.
2006-02-04
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Tema: Kitos
Leidykla: Tyto alba
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2005
Puslapių: 392
Kodas: ISBN 9986-16-459-1
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 15 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-02 11:31
indulgencija
Visko reikia...bet ar padeda? Gerai ,teisingai...gal
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-05-02 21:56
Ogio
Nausėda tyliai būna, kuomet Budintis su Maldeikiene šnekasi :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-03-26 22:06
Saulėta
Puiki recenzija! svarbiausia - įtikinanti.
Viskas išdėstyta aiškiai, trumpai.
Gera rekomendacija- perskaitysiu ir pačią knygą, nes supratau, kad ji atsakys į daugelį mano klausimų.
:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-13 13:08
rimšė
parašei gerą , išsamią recenziją:)5
o jei neturėsiu knygos po ranka, kreipsiuos į tave:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-02-04 23:31
kukaracia
Gera recenzija, tik tas padidintas dėmesys pinigams toks sakyčiau "narkozituojantis", nuo kitų dalykų atitraukiantis užsiėmimas, nors būsimiems tėvams ir mamoms gal ir būtinas:)))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-02-04 21:59
švelni mo
Recenzija parašyta lengvu stiliumi, greitai „suvalgoma“.:) Labai neblogai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-02-04 18:26
fff
fff
Na ką, manau jokia knyga nepadės man "protingai" leisti pinigus:) Nors norėčiau kada paskaityt ( dėl įdomumo:).
Perskaičius pabaigą, sakyčiau, kad netgi visai naudinga:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-02-04 18:12
fontanai_fontanai
nuo kada pinigai pasidarė nie-kin-gi? patys savaime jie gėdos nedaro.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-02-04 18:05
vaistas nuo rytojaus
sutapimas, siandien tvarkiausi knygu lentynoje ir radau apdulkejusi senai dovanu gauta sena leidima, pagalvojau, ot, kad kas parasytu rasykuos apie sia brosiurele, tai bent zinociau ar verta skaityti. dabar zinau :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-02-04 16:50
matematinis nulis
nu kaip tokiai knygai, tai recenzija, sakyčiau, labai nebloga :)) nors jautėsi skaitant, kad ir pačiam recenzentui didelio įspūdžio nepaliko :) ... prisiminiau savo 3 mėn. bandymą skaičiuoti ir rašytis išlaidas. Bliamba, koks košmaras buvo :( o manote mažiau išleidau? Tikrai ne :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą