Knygos
Romanai (1924)
Poezija (620)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (904)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 19 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Čipolino nuotykiai

Čipolino nuotykiai „Svogūnėlis Čipolinas buvo svogūno Čipolonės sūnus. Jis turėjo septynis brolius: Čipoletą, Čipolotą, Čipoločą, Čipolučą ir taip toliau, -  visi vardai labai tiko garbingai svogūnų šeimai“ – taip pradedami Džanio Rodario „Čipolino nuotykiai“.

Čipolino ir jo draugų – pačių įvairiausių draugų, nuo Kurmio iki profesoriaus Kriaušės – nuotykiai vyte veja vienas kitą, tik spėk skaityti ir stebėtis Čipolino ir Vyšniuko drąsa, draugyste, ištverme ir visomis kitomis geromis savybėmis. „Čipolino nuotykiai“ šiek tiek primena pasaką – yra geri veikėjai ir yra blogi veikėjai. Pastariesiems priklauso princas Citrinas, kavalierius Pomidoras (jis pristatomas taip: „Iš karietos pūkšdamas ir krioguodamas išlipo storulis, apsirengęs žaliais drabužiais. Raudoni, putlūs, išpampę jo skruostai, rodės, tuoj tuoj sprogs kaip pernokęs pomidoras. Tai ir buvo kavalierius Pomidoras, turtingų grafienių Vyšnių dvaro valdytojas ir ūkvedys“) ir kiti. Tačiau, kaip jau turbūt supratote, po ilgų ir painių sprendimų bei kelių netikėtumų jie visi neliks nenubausti, ir jų parkuose bei pilyse žais ir juoksis vaikai.

Skaityti šią knygą lengva, smagu ir įdomu, net jei nesi jaunesniam mokykliniam amžiui priklausantis individas. Dažnai teks nusišypsoti, prisiminti laikus, kai buvai vaikas ir kantriai klausei mokytojų aiškinimų, kai lengvabūdiškai rizikavai, kai siautei su draugais... O ko vertas vien senjoras Petražolė! Štai, truputėlį pasisemkite išminties iš jo lobynų:

„Sakysim, jei Vyniukas mokydamasis pamokas užsižiūri į musę, kai ta lenda į rašalinę, norėdama irgi pasimokyti rašyti, tuojau pat, kur buvęs, kur nebuvęs, atsiranda senjoras Petražolė. Išskleidęs didžiulę nosinę su raudonais ir mėlynais langeliais, jis garsiai nusišnypščia ir ima drožti vargšui Vyšniukui pamokslą:

- Blogai baigsis tiems berniukams, kurie nesimoko pamokų ir žiūri į muses! Nuo to prasideda visos nelaimės. Pirma viena musė, po to trečia, ketvirta, penkta... Paskui tie berniukai spokso į vorus, kates, į visus kitus gyvulius ir, žinoma, užmiršta mokytis pamokas. O juk tas, kas nesimoko pamokų, negali tapti mandagiu berniuku. Nemandagus berniukas negali išaugti doru žmogumi. O nedori žmonės anksčiau ar vėliau pakliūva į kalėjimą. Taigi, Vyšniuk, jei nenori baigti savo gyvenimo kalėjime, nebežiūrėk daugiau į muses!“

Taigi nežiūrėkite į muses, mielieji, greičiau skubėkite į knygyną ar biblioteką, o gal tiesiog išsitraukite iš knygų spintos „Čipolino nuotykius“ ir pasirenkite keliauti kartu su svogūnėliu Čipolinu ir jo draugais.
2004-08-25
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Pavadinimas
originalo kalba:
Le avventure di Cipollino
Tema: Vaikams
Leidykla: Alma littera
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2003
Vertėjas (-a): Jonas Stukas
Puslapių: 232
Kodas: ISBN 9955-08-277-1
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 13 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-10-19 17:38
Arvena
"„Čipolino nuotykiai“ šiek tiek primena pasaką - yra geri veikėjai ir yra blogi veikėjai" - šiek tiek? O kad svogūnai, vyšnios, kriaušės, vynuogės ir visi kiti kalba, laksto, kovoja vieni su kitais jums atrodo normalu, kasdieniška, realu - patys matėt savo sandėliuke?
"Skaityti šią knygą lengva, smagu ir įdomu, net jei nesi jaunesniam mokykliniam amžiui priklausantis individas." - pardon, o kokio amžiaus skaitytojams ši knyga skirta? ar tik ne jau minėto "jaunesniojo mokyklinio amžiaus"?
"Dažnai teks nusišypsoti, prisiminti laikus, kai buvai vaikas ir kantriai klausei mokytojų aiškinimų, kai lengvabūdiškai rizikavai, kai siautei su draugais... " - o jei šią knygą skaito vaikas, tai kas jams teks? Ir jam teks nusišypsoti, prisiminti, etc.? Nereikėtų pamiršti, kokio amžiaus skaitytojams ši knyga yra iš tiesų skirta.
"Taigi nežiūrėkite į muses, mielieji, greičiau skubėkite į knygyną ar biblioteką, o gal tiesiog išsitraukite iš knygų spintos „Čipolino nuotykius“ ir pasirenkite keliauti kartu su svogūnėliu Čipolinu ir jo draugais." - nelogiškas sakinys - kam tada bėgti į knygyną ar biblioteką, jei "Čipolino nuotykiai" jaukiai guli knygų lentynoje namie?
Recenzentė kažkaip užsimiršo, kad knyga yra skirta vaikams, ir daugiau mažiau viską vertino iš suaugėlio, paskaičiusio mielą knygutę pozicijos. Silpnai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-11-20 21:36
tau už nugaros
vasarą kai lijo draugas skaitė man šitą knygutę. ir užmigau. kaip kūdikis. mieli prisiminimai ...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-10-01 13:08
Illiana
Mano vaikystės knyga:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-12-10 10:49
plast_
as irgi turiu sia knyga..kai buvau maza ji man labai patiko..:):)))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-12-01 16:32
Arwen
jėga ;) knygą kiek senai skaičiau... reik vėl išsitraukt ją iš lentynos ir paskaityt ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-10-31 12:40
Egipto_Princesė
vaje...nesu skaičiusi šios knygos(kokia gėda:/) tačiau visus įmanomus multikus ir šeip animacija esu mačiusi...;}}
beje parinkta gera ištrauka..;)))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-11 14:06
snor
niu nors ir vaiki6kos ,bet kai jas žiūriu tai prsimenu kap aš dūkau su draugais :))))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-03 15:25
va va va
Kajp norėčiau šitos knygos....

O recenzija pusė velnio... Beveik visas:) 4
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-08-26 08:21
justickis
Truputį trūksta nuoseklumo... neproporcingai atrodo citatos ir tavo tekstas, t. y. gal reiktų mažiau cituoti, nebent neįmanoma... šiaip pati pradžia gana ekspresyviai parašyta: mintis veja intį... :) Labai nepatiko pasakymas „jaunesniam mokykliniam amžiui priklausantis individas“ (paryškinau labiausiai nepatikusį žodį)... tai recenzijos svetimkūnis... :) rinkis prasmingesnes citatas... gražiai užbaigei, galėjai tik kiek trumpėliau... :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-08-25 21:09
Erškėčių paukštė
Ui, vaikiškos knygutės ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-08-25 13:05
nekonkreta
Prievaizdas ta Petrazole.  Ziurekite i muses, mielieji, ir aiskinkites patys, nes bobutes daznai nusisneka. Ka jos zino apie muses?:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą