Rašyk
Eilės (75380)
Fantastika (2217)
Esė (1518)
Proza (10635)
Vaikams (2540)
Slam (50)
English (1161)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 11 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Zigmo Gėlės premija įteikta vilnietei Ievai Toleikytei

2021-07-03
Zigmo Gėlės premija įteikta vilnietei Ievai Toleikytei

Sereikiuose, šalia Naisių, jau 45-ąjį kartą įteikta poeto Zigmo Gėlės premija ir pakvietė ta proga rengiama  poezijos šventė „Tylios mano dainos...“. Už geriausią 2020 metų poezijos debiutą – poezijos knygą „Raudonas slidus rūmas“ Zigmo Gėlės premija įteikta vilnietei poetei Ievai Toleikytei.

Šventė dėl pandemijos iš gegužės buvo nukelta į liepos mėnesį, kad tradicinio „Tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ – 2021“ dalyviai galėtų atvykti į poeto Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus gimtinę Naisius ir susitikti su poezijos, literatūros mylėtojais.

Sereikiuose, Poetų parke su literatūros mėgėjais susitiko ir bendravo, eiles skaitė poetė Ieva Toleikytė, poetai – Simonas Bernotas ir Gvidas Latakas, literatūrologė dr. Donata Mitaitė, aktorius ir bardas Mindaugas Sadzevičius bei poetė Laura Kromauskaitė.

Zigmo Gėlės premijos vertinimo komisijos pirmininkė, humanitarinių mokslų daktarė Džiuljeta Maskuliūnienė pagarsino, jog konkurse dalyvavo trijų autorių knygos – Ievos Toleikytės „Raudonas slidus rūmas“, Lauros Kromalcaitės „Mūsų čia niekad nebuvo“ ir Rasos Varnės „Totemai“.

Keturiasdešimt penkta Z. Gėlės premijos laureate už geriausią debiutinę knygą „Raudonas slidus rūmas“ pripažinta vilnietė Ieva Toleikytė. Laureatės regalijas jaunajai poetei įteikė ir su laimėjimu pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius. Jis pažymėjo, jog poezijos konkursas ir šventė vyksta jau 45-ąjį kartą.

Išsamiau >> 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą