Rašyk
Eilės (72442)
Fantastika (2183)
Esė (1493)
Proza (10249)
Vaikams (2479)
Slam (49)
English (1094)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 32 (4)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Žemaitės premija – rašytojui Leonardui Gutauskui už romaną „Sapnų teologija“

2007-06-30
– Nors apie tremtį yra daug literatūros, tačiau mus ypač sužavėjo Leonardo Gutausko šios temos nagrinėjimo būdas romane „Sapnų teologija“, – sakė Kelmės rajono meras Kostas Arvasevičius – rajono literatūrinių premijų skyrimo komisijos pirmininkas, apjuosdamas rašytoją vardine juosta ir įteikdamas literatūrinę Žemaitės premiją.

Per romano herojės, karščiuojančios keturiolikmetės Augustės, 21 sapną, atskleidžiama šiurpi ir, rodos, beviltiška tremties realybė, tačiau nesužlugdanti dvasios tvirtumo, žmogiškųjų pradų, o juos kelianti į spinduliuojančią šviesą. „Sapnų teologija“ teigia amžinąją tiesą: iš visų negandų gelbsti meilė ir tikėjimas.

– Jei viskas nueitų į juodumą, į tunelį, tai kam ir mes čia, šioje žemėje, gyventume? – klausimu rašytojas, poetas ir dailininkas atsakė kelmiškiams, susirinkusiems į iškilmingą premijos įteikimo ceremoniją Kelmės krašto muziejuje.

L. Gutauskas, jau pelnęs Nacionalinę premiją, yra 39-asis Žemaitės literatūrinės premijos laureatas.
Šventėje dalyvavo literatūros kritikas, Rašytojų sąjungos leidyklos vyriausiasis redaktorius Valentinas Sventickas. Ištraukas iš L. Gutausko knygos „Sapnų teologija“ skaitė aktorė ir poetė Birutė Marcinkevičiūtė.


Janina Skeberdienė
 

Rašytojai

Knygos

Sapnų teologija
Leonardas Gutauskas
 
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą