Rašyk
Eilės (72386)
Fantastika (2182)
Esė (1694)
Proza (10246)
Vaikams (2474)
Slam (49)
English (1094)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 24 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Vilniaus paveikslų galerijoje pristatoma knyga „Czesławo Miłoszo Vilnius: tekstai ir fotografijos“

2012-09-14
Vilniaus paveikslų galerijoje pristatoma knyga „Czesławo Miłoszo Vilnius: tekstai ir fotografijos“

Leidykla „Apostrofa“ ir Lietuvos dailės muziejus kviečia į knygos „Czesławo Miłoszo Vilnius: tekstai ir fotografijos“ pristatymą, kuris įvyks rugsėjo 14 d., penktadienį, 17 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4). Pokalbyje apie knygą dalyvauja: rašytojas Tomas Venclova, fotografas Algimantas Kunčius, knygos sudarytoja dr. Margarita Matulytė, knygos dailininkas Jokūbas Jacovskis, leidėja Giedrė Kadžiulytė. Renginį ves Pranas Morkus.

Originalus tekstų ir fotografijų rinkinys savitai pristato iš Lietuvos kilusio Nobelio literatūros premijos laureato Czesławo Miłoszo (1911–2004) Vilnių. Greta pirmąkart lietuvių skaitytojui pateikiamo jo „Vilniaus gatvių žodyno“ ir garsiojo „Dialogo apie Vilnių“ – Czesławo Miłoszo ir Tomo Venclovos susirašinėjimo – knygoje publikuojamos Jerzy’o Hoppeno, Bolesławos ir Edmundo Zdanowskių, Jano ir Januszo Bułhakų, Algimanto Kunčiaus fotografijos.

Pasak knygos sudarytojos, „iškilių menininkų Vilniaus vaizdai ypatinga estetine patirtimi išplečia Miłoszo dvasinių sąsajų su miestu kontekstą“. Savaip įkūniję miesto bruožus fotografai perteikia Vilniaus istorinį laiką, slenkantį per prieškario romantiškų Hoppeno idėjų perspektyvas, per Zdanowskių vis taip pat estetizuotą, bet jau vitališką gatvių alsavimą, per Bułhakų išgyventą ir 1944 m. dokumentiškai užfiksuotą sugriuvusį pasaulį link Kunčiaus sovietiniu sociumu apgyvendintos naujos tikrovės.

Prieš dešimtmetį pats Miłoszas palaimino šį sumanymą išleisti knygą su jo tekstais ir anų metų fotografijomis – apie jo jaunystės miestą, į kurį mintimis vis sugrįždavo, poezija ir proza išreikšdamas begalinę trauką savo dvasiniam lopšiui. 
Vieta: Vilnius
Pradžia: 2012-09-14 17:00
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?

Rašytojai

Česlovas  Milošas
1911 - 2004
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą