Rašyk
Eilės (73649)
Fantastika (2197)
Esė (1498)
Proza (10401)
Vaikams (2524)
Slam (49)
English (1127)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 14 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

„Tipu tapu“ – literatūrinis žurnalas vaikams

2009-02-02
„Tipu tapu“ – literatūrinis žurnalas vaikams

Per pusnis, pūgas ir netgi per ekonominę žvarbą pas jaunuosius skaitytojus skuba literatūrinis žurnalas „Tipu tapu“. Tai rizikinga, bet vaikų labui kai ką naudinga turbūt galima padaryti ir iš nevilties! Televizorių ir kompiuterių ekranai, mobilieji telefonai, marga, detektyvinio pobūdžio periodika, žinoma, padarė savo, ugdė naujo tipo vartotoją, tik ne skaitytoją. Rengdami pirmąjį žurnalo numerį ir turėdami omeny sunkią kitų humanitarinio pobūdžio leidinių būklę, nuolat klausėme savęs: ar nepavėluota? Kalbėtojų, kaip žinia, dabar apsčiai. Ypač tada, kai prisiekiama mylėti... vaikus! Tikėkimės, jog ši, vaikų ugdymo, problema nebus nurašyta dėl krizės į taupymo sąskaitą, o mūsų bendrus (t. y. visuomenės) ketinimus bei iniciatyvą supras ir palaikys valstybės fondai, garbūs verslininkai, įžvalgūs politikai!..

Įveikti abejones visų pirma padėjo moralinė Rašytojų ir Dailininkų sąjungų parama. Projektui pritarė daugelis rašytojų ir dailininkų, geru žodžiu paskatino bibliotekininkai. Apie literatūrinio žurnalėlio būtinumą ir jo svarbą teigiamai atsiliepė kalbinti pradinių klasių mokytojai, darželių auklėtojai, tėvai. Ne visos šeimos gali įsigyti brangių ir vis dar brangstančių knygų, neranda prieinamų leidinėlių, kuriuos galėtų skaityti su vaikais, mokyti juos naujų eilėraščių, susipažinti su originaliąja proza, žavėtis meniškomis iliustracijomis, ir tuo pačiu nors mažumėlę praverti langą į literatūros ir meno pasaulį.

Pirmajam žurnalo numeriui savo kūrybą patikėjo rašytojai Ramutė Skučaitė, Algimantas Zurba, Vytautas Račickas, Ona Jautakė, Jonas Mačiukevičius, dailininkai Valentinas Ajauskas, Aušra Čapskytė, Rolandas Bilinskas, Vida Alesienė ir kiti.

Į kalno viršūnę stovėdamas neįkopsi, nors ir labai graudžiai dejuosi jo papėdėje. Tad lieka pakviesti į bendrą talką, kuria aš nuoširdžiai tikiu. Juk Lietuvos kūrėjai visada laikėsi nerašyto Įstatymo: gražiausius ir brangiausius savo talento perliukus skirti VAIKYSTEI! Gerbiami kolegos, laukiame jūsų bendradarbiavimo, pasiūlymų, pastabų, o svarbiausia – kūrybos.

 

 Leidėjų vardu Juozas Nekrošius
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-02-03 14:59
Si bilė Sibire
+++++
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą