Rašyk
Eilės (75185)
Fantastika (2211)
Esė (1516)
Proza (10616)
Vaikams (2533)
Slam (50)
English (1159)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 4 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Šmaikštauti kviečia antrasis aforizmų konkursas Jurgiui Gimberiui atminti

2021-03-01
Šmaikštauti kviečia antrasis aforizmų konkursas Jurgiui Gimberiui atminti

…nors daugeliu atvejų pakaktų mykimo, vis dėlto kalba yra nuostabus dalykas…
Jurgis Gimberis

Kitados spaudos puslapiuose dažnokai skaityti aforizmai – sparčiai nykstanti savitų, smagių  posakių forma. Tačiau kad ji nyksta pasakyti galima tik žvelgiant griežtai bei formaliai. Štai po interneto publikacijomis dažnas nesikuklina pareikšti – aš čia tik dėl komentarų! Ir išties, tarp pastarųjų pasitaiko tokių, kurie kuo puikiausiai galėtų gyvuoti kaip aforizmai. Juk aforizmas – tai trumpas, įtaigus, netikėtas minties blykstelėjimas, kai vienu ar keliais sakiniais taikliai pateikiama originali idėja ar nuomonė. Ir nesakykite, kad kalbėti nėra apie ką!

Taigi, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius skelbia jau antrąjį aforizmų konkursą (su pirmojo laureatais susipažinkite čia>>>), skirtą šmaikštaus satyriko, aktyvaus mokesčių mokėtojo, gyvosios lietuvių kalbos subtilybių ir niuansų eksperto, humoristo Jurgio Gimberio (1938 11 05–2018 12 31) atminimui.

Ne mažiau kaip 11 ir ne daugiau kaip 22 savo aforizmus iki kovo 23 d. 24.00 val. siųskite el. p. kaunorasytojai@gmail.com, laiško temoje įrašę KONKURSUI. Visi aforizmai privalo būti viename dokumente, kurio pavadinimas – autoriaus VARDAS_PAVARDĖ.

Kūrinius vertins kasdienybės paradoksų kolekcionierė poetė, dramaturgė, eseistė Dovilė Zelčiūtė-Gimberienė, fantasmagoriškai ironiškas Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas, prozininkas, literatūros ir teatro kritikas Gediminas Jankus, išmintingai žaismingas poetas, eseistas, šaipokas Algimantas Mikuta bei moderniai ironiškas poetas, literatūros kritikas Tomas Vyšniauskas.

Nugalėtojus skelbsime balandžio 1 d., o įdomiausius kūrinius publikuosime svetainėje http://kaunorasytojai.lt/. Sumanymo rėmėja „Kauko laiptų“ leidykla tris konkurso laureatus apdovanos Jurgio Gimberio satyros ir humoro knygomis „Šakėm ant vandens“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2020) bei kitais nuotaikingai įžvalgiais leidiniais.

Konkursas neturi jokių amžiaus, lyties, tematikos, geografinių ar dar balažin kokių apribojimų. Vienintelis ir svarbiausias vertinimo kriterijus – jūsų kūrybiškumas!

Jurgis Gimberis, 2016 m. gruodis. Mildos Kiaušaitės fotografija

Išsamiau >>Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius
 
Pradžia: 2021-02-25 00:00
Pabaiga: 2021-03-23
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?

Rašytojai

Jurgis  Gimberis
1938 - 2018
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2021-03-08 00:24
užkaboris
išėjau iš gimberio
rakinėju atkeverzoju
ich wiliuosi pipy
koordinates ir maršrutus
stipriai supykęs sumaišau
prisiglaudžiu prie gluosnio
taip ir būnu sau
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą