Rašyk
Eilės (72236)
Fantastika (2171)
Esė (1688)
Proza (10352)
Vaikams (2459)
Slam (49)
English (1091)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 36 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Šiaulius drebins „Poviliuko slemas“

2019-07-04
Šiaulius drebins „Poviliuko slemas“

Liepos 5 d. 21.00 val. prie Povilo Višinskio paminklo (Vilniaus g. 130) startuoja Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamos poetų varžytuvės – „Poviliuko slemas*“.

Slemas (angl. slam) – tai atliekamosios, raiškiosios poezijos forma, kai poetai varžosi nepaklusdami nuobodžiam poezijos skaitymų tonui, cenzūrai ir kažkokiems apribojimams. Tai laisva scena laisviems protams, kurioje įgytas statusas išsitrina.

2018 m. festivalio „Šiaulių naktys“ metu surengtų pirmųjų Šiaulių slemo varžytuvių sėkmė įkvėpė jaunuosius Šiaulių miesto literatus toliau vystyti slemo žanrą savo mieste. „Visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose reguliariai vyksta slemerių varžytuvės. Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Tauragė – tai miestai, kuriuose slemas jau turi tradiciją, tad pamanėme, kad kas nors galėtų šį žanrą puoselėti ir globoti Šiauliuose, todėl su savo iniciatyva kreipėmės į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąją biblioteką“, – teigia buvę Šiaulių universiteto literatų sambūrio „Mūzynas“ nariai.

Bendradarbiaujant literatams ir bibliotekai išsivystė projekto „Šiauliai open slam’19: renginių ciklas“ – idėja, kuri šią vasarą ir rudenį kvies miestiečius susipažinti su slemo kultūra iš arčiau. Projekte numatoma ne tik surengti keletą slemerių varžytuvių, bet ir pristatyti slemo fenomeną paskaitų, kūrybinių dirbtuvių metu.

„Svarbu miesto gyventojams pristatyti slemo kultūrą ne tik praktiškai (organizuojant slemerių varžytuves), bet ir rengiant paskaitas, diskusijas, kuriose apie slemą galėtume sužinoti daugiau: kokia slemo istorija, tikslas, kodėl jis taip sparčiai populiarėja?“ – sako bibliotekininkai. 

Slemerių registracija vykdoma el. paštu slemassiauliai@gmail.com

Išsamiau apie renginį >>

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Renginio organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Renginio partneriai: festivalis „Saulės žiedas“, „Šiaulių naktys“, Šiaulių jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, Šiaulių turizmo informacijos centras, Kauno menininkų namai, „Šiaulių naujienos“.

Rėmėjai: UAB „Garsas.lt“, „Šiaulių televizija“. 
Vieta: Šiauliai
Pradžia: 2019-07-05 21:00
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą