Rašyk
Eilės (72758)
Fantastika (2185)
Esė (1499)
Proza (10273)
Vaikams (2486)
Slam (49)
English (1097)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 36 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

„Šaukiniai Maironiui“ nuskambės jau šį savaitgalį

2012-11-16
„Šaukiniai Maironiui“ nuskambės jau šį savaitgalį

Lapkričio 17 d. 15 val. Raseinių muziejaus lankytojai pirmieji galės išgirsti šešias dar niekur neskambėjusias chorines premjeras, atliekamas Vilniaus savivaldybės choro „Jauna muzika“ ir jo vadovo, Nacionalinės premijos laureato, dirigento ir kompozitoriaus Vaclovo Augustino, renginyje „Šaukiniai Maironiui“.

Maironio kūryba, nors ir sukurta praeitame šimtmetyje – vis dar aktuali ir svarbi. Ji paliečia tiek širdį, tiek dvasią ir tai nesikeitė per šimtmečius, nes būtent jo idėjų taurumas ir minties lakumas tapo visiems artimu ir suprantamu menu. Kompozitoriai Albertas Navickas, Ramūnas Motiekaitis, Laurynas Vakaris Lopas, Donatas Zakaras, Nijolė Sinkevičiūtė ir Vytautas Miškinis savo kompozicijose Maironio žodžius atskleidė savitai ir individualiai. Pasak kompozitorių, tai ir bandymas atmintyje sustabdyti „giesmės „Lietuva brangi“ paskutiniojo posmelio dvasią“, ir„Apsakymų apie Lietuvos praeigą“ inspiruotos pajautos, kai „Maironio beveik jau nesimato, bet jis žiūri iš toli“, ir „kvietimas pastatyti pilį bei ketureilį“, ir suvokimas, kad „būti žmogumi sunku“, ir autorių ieškojimai rasti retesnius tekstus, prie kurių neprisilietė kiti kūrėjai. Koncerto programoje premjerinius kūrinius tarsi praeities gija apipins Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio „Vasaros naktys“, „Lietuva brangi“, „Už Raseinių ant Dubysos“ ir kitos klasika tapusios giesmės. Renginį režisuos ir Maironio tekstus skaitys aktorius Virgilijus Kubilius.

Simboliška, kad programos „Šaukiniai Maironiui“ premjera įvyks būtent Raseiniuose – Maironio gimtajame krašte. Ypatinga ir tai, kad čia vienas ryškiausių ir profesionaliausių šio žanro atlikėjų – Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“ – surengs pirmąjį savo solinį koncertą. Choras gyvuoja jau daugiau nei dvidešimtmetį, yra šešiolikos tarptautinių konkursų laimėtojas, per metus atlieka virš 50 koncertų Lietuvoje ir užsienyje bei aktyviai propaguoja lietuvių chorinę kūrybą. „Be galo džiaugiamės galėdami pirmą kartą pakoncertuoti Raseiniuose bei pristatyti tokią svarią programą, kupiną naujų, dar niekur neatliktų kompozicijų. Tikimės, jog klausytojams patiks ši gaivi Maironio žodžio muzikinė interpretacija“,  – teigia choro vadovas Vaclovas Augustinas.

Programa „Šaukiniai Maironiui“ taip pat skambės:

Lapkričio 17 d., šeštadienis, 15 val.

Raseinių krašto istorijos muziejus (Muziejaus g. 3)

Lapkričio 23 d., penktadienis, 19 val.

Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30)

Lapkričio 30 d., penktadienis, 18 val.

Maironio lietuvių literatūros muziejus (Rotušės a. 13, Kaunas)

Programoje skambės Alberto Navicko, Ramūno Motiekaičio, Lauryno Vakario Lopo, Donato Zakaro, Nijolės Sinkevičiūtės ir Vytauto Miškinio premjeriniai kūriniai, kuriuos tarsi praeities gija apipins Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio „Vasaros naktys“, „Lietuva brangi“, „Už Raseinių ant Dubysos“ ir kitos klasika tapusios giesmės. Tuo tarpu naujose kompozicijose atsiskleis savita ir skirtinga šių dienų kompozitorių pajauta. Šalia muzikinės programos įsiterps ir aktoriaus Virgilijaus Kubiliaus skaitoma poezija.

Atlikėjas

Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“

Dirigentas

Vaclovas Augustinas

Režisierius ir skaitovas

Virgilijus Kubilius

Renginiai nemokami. 
Vieta: Raseiniai
Pradžia: 2012-11-17 15:00
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?

Rašytojai

 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą