Rašyk
Eilės (78023)
Fantastika (2303)
Esė (1549)
Proza (10903)
Vaikams (2707)
Slam (72)
English (1198)
Po polsku (368)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 8 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Pirma paroda naujutėlaitėje galerijoje

2009-12-02
Pirma paroda naujutėlaitėje galerijoje

Paskutinį rugpjūčio vidurdienį, restauruotoje Vilniaus pedagoginio universiteto fotogalerijoje duris atvėrė Žurnalistikos instituto auklėtinių suruošta paroda. Pavadinimas „Credo“ pasirinktas neatsitiktinai – juk kiekvieną žmogų geriausiai reprezentuoja jo devizas, nurodantis siekius, poreikius, ambicijas. Visa tai, ir ne tik, galima atrasti parodos eksponatuose.

Dvidešimtyje kruopščiai atrinktų nuotraukų pavaizduoti studijas Vilniaus universitete baigę žurnalistai, dirbantys pagal savo profesiją. Tarp jų galima rasti Ritą Miliūtę, Audrių Matonį, Kristupą Krivicką, Henriką Vaitiekūną ir daugelį kitų žinomų žmonių, kurių veidus kasdien matome per televiziją, o pavardes randame po populiariausių laikraščių vedamaisiais straipsniais. Kiekvienos nuotraukos pavadinimas – tai joje esančio žmogaus kredo, teiginys, kuriuo asmenybė ne tik vadovaujasi gyvenime, bet ir reprezentuoja save, atskleidžia siekius bei lūkesčius.

Be nuotraukų, parodoje galima pamatyti ir seniau institutą baigusių žurnalisčių Bertos Tilmantaitės bei Kristinos Urbaitytės darbus, kurie kol kas neturi analogų Lietuvoje. Tai – originalūs garso skaidrių projektai, derinantys savyje interviu, fotografijos bei televizijos reportažo žanrus. Skaidrės rodomos specialiame ekrane, ir papildo parodoje eksponuojamas nuotraukas, įnešdamos šiek tiek gyvumo bei dinamiškumo, reikalingo išskirtinai, bet statiškai aplinkai.

Ekspozicijai pasirinkta vieta – tai neseniai suremontuota Vilniaus pedagoginio universiteto fotografijos galerija „Pozityvas – negatyvas“, ir pirmoji joje eksponuojama paroda yra būtent „Credo“. Savo džiaugsmo atidarymo proga neslėpė nei VPU meno istorijos dėstytojas Tomas Razmus, nei Žurnalistikos institute fotodokumentiką dėstanti Margarita Matulytė – žmonės, kurių jėgomis projektas suorganizuotas ir atvėrė duris lankytojams. Taip pat galimybe eksponuoti savo darbus patenkinti ir jaunieji žurnalistai, beveik mėnesį ruošę bei atrinkinėję medžiagą, vertą rodymo galerijoje. Jų darbą galima įvertinti iki vasario pradžios, o po to šis keliaus į Žurnalistikos instituto archyvą. 
Vieta: Vilnius
Pradžia: 2009-11-30 12:00
Pabaiga: 2010-01-31
Planavo eiti
Valkas
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-12-02 14:38
Weird Star
Būtų buvusi tokia paroda mano laikais...;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą