Rašyk
Eilės (75165)
Fantastika (2210)
Esė (1516)
Proza (10615)
Vaikams (2533)
Slam (50)
English (1159)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 4 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Paskelbta šių metų festivalio „Poezijos pavasaris“ data

2021-02-25
Paskelbta šių metų festivalio „Poezijos pavasaris“ data

Paskelbta tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ 2021 m. data. Poezijos festivalis šiemet vyks gegužės 16–30 dienomis.

Tarptautinis poezijos festivalis, rengiamas nuo 1965 m., yra iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja kritikai, literatūrologai, vertėjai, aktoriai, muzikai, fotografai, dailininkai.

Per penkiolika festivalio dienų įvyksta apie 150 pačių įvairiausių renginių: poezijos skaitymai, Poezijos pavasario laureatų vakarai, autoriniai iškiliausių poetų vakarai, jaunųjų poetų skaitymai ir dainuojamosios poezijos vakarai, moksleivių skaitymai, poezijos spektakliai, festivalio svečių vakarai, lietuvių literatūros klasikams, žymių poetų sukaktims, išėjusiems atminti skirti vakarai, poetinės-muzikinės improvizacijos ir kt. Festivalio išvakarėse išleidžiamas eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“ su kompaktine plokštele „Poezija ir balsas“.

Kaune tradiciškai vainikuojamas Poezijos pavasario laureatas ir jam įteikiama Maironio premija. Kitiems geriausias poezijos knygas išleidusiems poetams įteikiamos Salomėjos Nėries, Dionizo Poškos, Jono Aisčio, Zigmo Gėlės premijos, Vilniaus miesto mero premija ir festivalio rengėjų premija už geriausią knygą vaikams. Be premijų, kūrėjai apdovanojami ir prizais – už eseistiką, už lietuvių ir už pasaulio poezijos vertimus, geriausią debiutą ir kita. Festivalio rengėjai prizą skiria ir literatūros kritikui. Geriausias metų aktorius skaitovas įvertinamas Laimono Noreikos prizu.

Iškilmingas pabaigos vakaras vyksta Vilniaus universiteto M. K. Sarbievijaus kiemelyje.

Poezijos ir meno mylėtojams per dvi savaites pristatoma išsami šiuolaikinės lietuvių ir pasaulio poezijos panorama. Poezijos pavasaris tampa vis ryškesniu Europos literatūrinių renginių žemėlapyje.

Pagrindinis festivalio rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

Visi festivalio renginiai nemokami.

Tolimesnes festivalio „Poezijos pavasaris“ naujienas sekite festivalio feisbuko paskyroje POEZIJOS PAVASARIS.

Išsamiau >>Lietuvos kultūros taryba
 
Pradžia: 2021-05-16 00:00
Pabaiga: 2021-05-30
Planavo eiti
RenapoezijaPlaštakė
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2021-03-01 22:11
languota_ _ _
planuoju  (???)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą