Rašyk
Eilės (72022)
Fantastika (2158)
Esė (1686)
Proza (10315)
Vaikams (2455)
Slam (48)
English (1090)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 13 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Paskaita „Prancūzų literatūros globalėjimas: prancūzų, frankofoniška ir pasaulio literatūra“

2019-03-13
Paskaita „Prancūzų literatūros globalėjimas: prancūzų, frankofoniška ir pasaulio literatūra“

Frankofonijos mėnesio proga, kovo 19 d., antradienį, 18 val. maloniai kviečiame į paskaitą „Prancūzų literatūros globalėjimas: prancūzų, frankofoniška ir pasaulio literatūra“.

Susitikimo metu literatūrologė, literatūros kritikė, Vilniaus universiteto asistentė, migrantė, monografijos „Svetimos ir savos“ autorė, dr. Eglė Kačkutė kalbės apie prancūzų literatūros globalėjimą.

2006 metai į prancūzų literatūros istoriją įėjo todėl, kad visų šešių didžiųjų premijų laureatais tais metais tapo ne Prancūzijoje gimę ir nebūtinai ten gyvenantys rašytojai. Tai sukėlė didelę diskusijų bangą apie tai, kas yra prancūzų literatūra ir ar ji apskritai egzistuoja, koks jos santykis frankofonų literatūra (taip vadinama prancūzakalbė ne Prancūzijoje gimusių ir gyvenančių autorių kūryba). Šis įvykis įkvėpė 44 prancūziškai rašančių, tačiau ne Prancūzijoje gimusių rašytojų manifestą, Pour une „littérature-monde“ en français, paskelbtą 2007 m. kovo 15. laikraštyje „Le Monde“. 2006 metų rentrée littéraire simboliškai žymi svarbų prancūzų literatūros suvokimo pokytį. Apie jį ir apie tai, ką XXI a. reiškia prancūzų, frankofoniška ir prancūzakalbė pasaulio literatūra savo paskaitoje kalbės transnacionalinės prancūzakalbės literatūros tyrinėtoja, dr. Eglė Kačkutė.

Renginys lietuvių kalba vyks Prancūzų instituto Lietuvoje mediatekoje (Didžioji g. 1, Vilnius). Įėjimas laisvas.

Šaltinis >> 
Vieta: Vilnius
Pradžia: 2019-03-19 18:00
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą