Rašyk
Eilės (78096)
Fantastika (2284)
Esė (1538)
Proza (10868)
Vaikams (2684)
Slam (68)
English (1208)
Po polsku (341)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 17 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Moksleivių pavasaris

2004-06-01
Gegužės 25 dieną Rašytojų sąjungos klube nuo 13 iki beveik 16 valandos buvo švenčiamas moksleivių Poezijos pavasaris. Juozas Šalkauskas, labai rimtai šį renginį vadelėjęs, popietę pradėjo skaitydamas Bernardą Brazdžionį – jaunimui ne tik įkvėpta patriotizmo, bet ir atiduota duoklė Kalbos metams. Jonas Liniauskas, sąjungos vadas, išrėžė kalbą, įrodžiusią, kokia gausi ir svarbi yra Rašytojų sąjunga, bei visiem dalyvaujantiem, nepriklausomai nuo vakaro sėkmės, pažadėjo po dovaną. Taip nuraminta, auditorija paplojo vertintojų būriui – savo prizą žadančiam (ir kasmet įteikiančiam) A. Baltakiui, kuris šiemet save iškilniai vadino tiesiog Prizium, V. Kukului, G. Adomaitytei, M. Kontrimaitei, V. Bogutaitei, M. Burokui bei A. Žagrakalytei – visi susiglaudę sėdėjo pirmoje eilėje. Štai tada ir prasidėjo. Virpantys rankose lapai, savadarbės knygelės ir šiaip popieriukai. Sportbačiai, aukštakulniai, nuplėšyti džinsai ir griežti švarkeliai. Auskarai antakiuose ir palūpiuose bei bokštinės vestuvinės šukuosenos – čia tau ne uniformų laikai – jei ne laibi balseliai, pasisakantys mokyklą ir klasę, kai kurias skaitoves galėjai supainioti su įmetėjusiomis mokytojomis, kai kurias – užklydusias, ieškant grožio konkurso atrankos (per petį žvilgtelėjau į vertintojų užrašus – ten prie poetės pavardės tokiais atvejais radau brūkštelta "graži merga"). Buvo daug ir visko – beveik keturiasdešimt šiame tekste gal ir nepaminėsimų pavardžių – nuo piktų, įniršusių paauglių iki mergaičių švelniakailių žvėrelių žvilgsniais. Tą popietę galėjai klausytis ne tik jaunyste trykštančių posmų – karts nuo karto pavargstančią klausą "atstatydavo" žvėriškai gerai muzikuojantis Vilniaus licėjaus penketukas: balsingosios Giedrė Asanavičiūtė ir Aušra Tomkutė, Vytautas Mackonis (gitara), Einis Šustickas (fortepijonas) ir Saulė Obcarskaitė (akordeonas). Jų klausantis iš gražumo tirpo ne tik šalia ausų esantys skruostai, bet ir blauzdos! Kitokio pobūdžio pertraukėlių metu visi klausėsi pačių vertintojų posmų, arba bent patarimų jauniesiems. A. Baltakis paskaitė porą eilėraščių, M. Burokas – vieną, M. Kontrimaitė – vieną, užtat apie mūzą, alergišką skalbimo milteliams, bei "pridėjo" graudinantį perspėjimą mergaitėms; V. Kukulo eilėraštį išmokau mintinai: "o aš nežinau, kas tie žemčiūgai". V. Bogutaitė taip pat skaitė trumputį tekstuką, užtat pasiteisino, kad anksčiau dėstė chemiją – tas neturi nieko bendra su literatūra, bet reikėję valgyt... Į tai džiaugsmingai replikavo A. Baltakis, pareikšdamas, kad žodis "valgyti" su literatūra turi oi, kiek bendra... Keliais primygau savo jau gurgiantį skrandį, tada išklausiau G. Adomaitytės agitacijos į esė ganyklas (kvietimas, paremtas Zalatoriaus citata: "esė – tai filosofinis eilėraštis") bei A. Žagrakalytės patarimo ("neduokit savo eilėraščių taisyti mokytojams. Jei to reikalauja – išvis nerodykit").

Kadangi visi skaičiusieji gavo po žadėtą prizą – krūvelę knygų, per daug nenusikalsiu, jų visų nepaminėdama, tad iškilmingai galiu paskelbti stambiųjų prizų gavėjus – laimėtojų dvyliktuką. Komisija balus dalijo pagal penkiabalę sistemą (norintys gali pasiskaičiuoti, kaip tie balai pasiskirstė). Paulius Minkevičius (prajuokinęs savo tekstų pabaigomis, pvz. "o tu sakai – tik po vestuvių") ir Tomas Taškauskas (rašantis apie niūrų "neošiuolaikizmą"), abu iš Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos – pasidalijo po10 balų. Jurgis Vežbickis (Puškino vid. m-kla), atrodantis kaip V. Cojus, kvietė į kovą ("gatvių gėlės, pražyskit, ir stokit į mūšį (...) kovokit, kovokit, kovokit!") – 11 balų. Rasa Pakutkaitė (Punsko kovo 11-osios licėjus, IIkl.) rankdarbiais gražumus tverianti ("sėdžiu ir siuvinėju, baltą su juodu jungiu, gražų pasaulį kuriu") – 12. Alicija Šidlauskaitė (Punsko gimnazija, II klasė) be visų 13 balų dar gavo ir metinę "Metų" prenumeratą. Vainius Bakas (Ukmergės "Šilo" vid. m-kla., 8 kl.) po kiekvieno teksto vis klausiantis: "jums labai juokinga?" ("ir padedu tą lapą aš į stalčių – taigi eilėraščiams tokia dalia") ir Agnė Bingelytė (Vilniaus licėjus, 11 kl.), tapanti karstus ("kai kokį karstą ištapau, jo savininkui palengvėja") po – 15 balų. Gintarė Nemanytė, Vilniaus "Žemynos" gimnazijos trečiaklasė ("mudu kalbėsimės apie sniegą, ant stalo garuos karštas lietus") – 18. Rūta Makutėnaitė, norinti pabėgti iš vyšniom pertekusio gyvenimo (Viniaus licėjus, 10 kl.) ir Joana Gimberytė, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos penktokė ("keliavo toli, žalio paukščio delne") – po 24 balus. Mantas Čižas (Viniaus "Ąžuolo" vid. m-kla, 12 kl.) "gavo" 31balą bei garbingąją, bet net smalsiausiems neskelbiamos sumos A. Baltakio premiją – sklinda paties premijos steigėjo kurstomas gandas, kad suma kas metai auga! Albina Griniūtė (Vilniaus "Žemynos" gimnazija), tik vienu tašku aplenkusi Mantą, tapo šių metų moksleivių "P.P." laureate. Ji savo tekstus skaitė ir baigiamajame vakare.


Atidi Klausytoja
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2004-06-01 20:07
last action hero
kaip buvai apsirengus?>:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-06-01 18:53
Prozerpina
taip, ir as ten dalyvavau, alaus midaus negeriau, ir i 12tuka nepatekau... taciau tai buvo pirmas viesas mano kurybos skaitymas...  buvau laiminga ir laksciau kaip ant sparnu... calling gali patvirtint... gavau daug knygu ir uz visa rengini, prizus, galimybe kiekvienam skaityti savo eiles nuosirdziausiai dekoju Moksleiviu pavasario organizatoriams!
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą