Rašyk
Eilės (70343)
Fantastika (2138)
Esė (1677)
Proza (10184)
Vaikams (2406)
Slam (55)
English (1073)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 7 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Lietuvos šimtmečio proga – lietuviškos fantastikos almanachas!

2017-09-12
Lietuvos šimtmečio proga – lietuviškos fantastikos almanachas!

Jokia valstybė neatsiranda be kūrybos ir fantazijos. Ir pradžių atsiranda migloti planai, apybraižos, neišvengiamai – ir kritikos lavina bei nuolatinis kartojimas, kad taip nebūna, taip jau buvo, bet nesuveikė, todėl neverta kartoti klaidų. Ir išvis, baikite svajoti čia.

Bet juk prieš tapdami realybe, visi dalykai iš pradžių gimsta vaizduotėje, fantazijose – tiek materialūs, tiek ne. Kažkada Lietuvos valstybės atkūrimas, tegul ir geidžiamas, irgi atrodė fantastiškas, nerealus.

O štai jau kitais metais švęsime modernios Lietuvos šimtmetį. Nes mūsų proseneliams ir seneliams pasistengus, fantastika virto realybe.

Ir norėdami prisidėti prie šios džiugios datos paminėjimo, kviečiame kurti ir Jus. Kurti tai, kas fantastiška, kas galbūt neįprasta, bet tai, kurlink krypsta Jūsų fantazija, idėjos, mintys.

Lietuvos šimtmečio proga mes, „Lituanicono“ organizatoriai nusprendėme išleisti Lietuvos fantastikos šimtmečio almanachą – spausdintinį leidinį, kuriame bus publikuoti komisijos atrinkti geriausios lietuviškos fantastikos pavyzdžiai – tiek senesni, tiek ir šie, kuriems čia ir skelbiame konkursą. Konkurso taisyklės – tokios:

I. Fantastinio apsakymo konkurso „Geriausia Lietuvos šimtmečio fantastika“ (toliau – konkursas) tikslas – paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, ta proga išleidžiant spausdintinį Lietuviškos fantastikos almanachą.

II. Konkurso pradžia 2017 m. liepos 25 d. – pabaiga spalio 24 d. 23 val. 59 min. 59 s. (Lietuvos laiku). Darbai siunčiami adresu konkursas@lituanicon.lt, temoje nurodant „Apsakymas šimtmečio almanacho konkursui“.

III. Konkurse gali dalyvauti visi norintys asmenys – taip pat ir jo organizatoriai.

IV. Konkurso tema – laisva. Siunčiamas apsakymo tekstas privalo akivaizdžiai sietis su fantastikos žanru, pavyzdžiui, mokslinė fantastika, kiberpankas, fentezi, postapokaliptika ir panašiai – svarbu, kad kūrinio priklausymas fantastikai nekeltų abejonių.
Tekstas turi būti parašytas proza (galimi poezijos intarpai, tačiau jų kiekis neturi kelti abejonių dėl prozos). Apimtis nuo 5 iki 25 tūkstančių ženklų, įskaitant tarpus. Dokumento formatas – bet kuris tekstinis.
Konkurse dalyvauja tik lietuvių kalba parašyti apsakymai.
Dalyvis prisegtame dokumente turi nurodyti savo tikrą vardą ir pavardę arba pseudonimą, jei nenori atskleisti savo tapatybės (apie tai būtina informuoti konkurso organizatorius).

V. Konkurse dalyvaujantis apsakymas gali būti jau publikuotas anksčiau ar dalyvavęs kokiame nors kitame konkurse – svarbiausia, kad nebūtų saistomas leidybinių įsipareigojimų.

VI. Tekstų koregavimas po apsakymo publikavimo neleidžiamas. Jeigu tekstas neatitinka temos, jame yra didelis kiekis gramatinių klaidų, piktnaudžiaujama necenzūrine leksika, pažeidžiami LR įstatymai, tekstas yra šveplas ir pan., konkurso organizatoriai turi teisę kūrinio nepriimti. Nusprendus kūrinio nepriimti, apie tai, nurodžius priežastį, pranešama autoriui. Tokiu atveju konkurso dalyvis, pataisęs, kūrinį gali jį dar vieną kartą siųsti į konkursą. Už plagiavimą konkurso dalyvis šalinamas be teisės siųsti kitą kūrinį, kiti jo kūriniai, dalyvaujantys konkurse, net jei jau ir buvo publikuoti, yra šalinami iš konkurso. Apie tai pranešama konkurso dalyviui.

VII. Jei autorius nori atsiimti savo darbą iš konkurso, jis gali tai padaryti ne vėliau, nei nurodyta konkurso pabaiga. Vienas autorius gali atsiųsti ne daugiau dviejų apsakymų.

VIII. Dalyvavimas konkurse yra nemokamas ir neapmokamas, t.y. už atsiųstus bei almanache publikuotus darbus honoraras nemokamas. Konkursas yra nekomercinis, turintis tikslą skatinti pradedančius ir jau pažengusius rašytojus kurti, taip pat įamžinti geriausią fantastinę lietuvišką kūrybą.

IX. Publikavimas: visi konkursiniai apsakymai bus publikuojami internetiniame puslapyje www.lituanicon.lt, vėliau geriausi atsiųsti apsakymai planuojami publikuoti spausdintiniame lietuviškos fantastikos almanache.

Kūriniai Lituanicon.lt publikuojami iškart, kai tik jį peržvelgia koordinatorius – jei tik jie atitinka konkurso sąlygas. Konkurso organizatoriai pasilieka teisę publikuoti kūrinius ir kitur, nurodydami originalią kūrinio autorystę. Spausdintiniame almanache taip pat bus publikuojami ir konkurse nedalyvavę apsakymai, kurie sudarytojų nuomone yra verti publikuoti pažymint Lietuvos atkūrimo šimtmetį.

X. Siųsdamas savo kūrinius į konkursą, autorius sutinka su visomis konkurso sąlygomis.

XI. Apsakymus vertins nepriklausoma kompetentinga komisija. Ji išrinks tris geriausius darbus.

XII. Laureatus (I, II ir III vietas) rinks aukščiau minėtoji komisija. Publikos numylėtinio kategorijoje laureatą rinks skaitytojai, paspausdami „patinka“ prie Lituanicon‘o Facebook paskyroje paskelbtos nuorodos į apsakymą. Autorius už savo kūrinį balsuoti negali. Geriausi darbai bus publikuojami lietuviškos fantastikos almanache.

XIII. Prizai bus įteikiami 2018 m. vasario 16 dieną, vyksiančiame almanacho pristatyme. Negalėdami dalyvauti pristatyme praneškite iš anksto. Nedalyvavimas nepanaikina prizo gavimo, jį gausite kitais būdais.

XIV. Konkurso rezultatai bus skelbiami puslapyje Lituanicon.lt bei Lituanicon Facebook paskyroje. Laureatai informuojami asmeniškai.

XV. Prizai bus paskelbta vėliau. Visiems laureatams bus įteikiami diplomai. Geriausieji darbai pateks į Lietuvos fantastikos šimtmečio almanachą.

XVI. Rėmėjai ir partneriai: bus paskelbta vėliau.

Tad kalbant paprastai – kurkite, rašykite, dalyvaukite, o geriausi darbai bus išleisti popierinėje almanacho knygoje.

Apie ką rašyti? Apie ką tik norite! Apsakymo žanras, veiksmo vieta, veikėjų rasė, klasė, genotipas ar versijos numeris visiškai nesvarbu – tebūnie tai hakeriai-hobitai, besilaužiantys į elfų tvirtovės apsaugos sistemas ar planeta, kurioje gyvena vien dvasios. Laukai, kuriuose šuoliuoja genų inžinerija sukurtų vienragių kaimenės arba technomagijos adeptai, kurių klanai kovoja tarpusavyje dėl valdžios. Troliai, androidai, dvorfai, elfai, dirbtinis intelektas – kviečiame svajoti apie viską, kas tik pačiam kūrėjui įdomu.

Primename, kad konkurso pabaiga – lygiai po keturių mėnesių. Jei kyla kokių neaiškumų – drąsiai klauskite šio įrašo komentaruose ar laišku konkursas@lituanicon.lt.

Tegul fantastika liejasi laisvai!

Lituanicon organizatoriai
Skelbimo  originalas >>
Konkurso darbai >> 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą