Rašyk
Eilės (73391)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10379)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Kvietimas į parodą „O kur Maironis?“

2012-10-26
Kvietimas į parodą „O kur Maironis?“

Parodos „O kur Maironis?“ atidarymas  vyko 2012 m. spalio 25 d., ketvirtadienį, 17 val. Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje, Vilniaus g. 39. Paroda vyks iki lapkričio 17 d.

Užmirš mano giesmes! Poetai kiti

Ieškos įkvėpimo brangaus;

Ir jiems ta žvaigždė švies iš tolo skaisti,

Bet vėl kaip mane ji apgaus!

Taip kadaise rašė kunigas profesorius lietuvių poetas romantikas Jonas Mačiulis–Maironis. Jo kūryba – eilės, šlovinančios garbingą praeitį, didžios dvasios žmogaus svajonės, kartais graudūs pasvarstymai...

Et, tiek visko kadaise perskaityta mokykloje, tiek visko jau „išnykę kaip dūmas neblaškomas vėjo“... J. Mačiulis nemėgo pasirašinėti savo pavarde – iš pradžių pasirašinėjo Žvalioniu, paskui Stanislovu Zanavyku, galiausiai Maironiu, kuriuo iki šiol išliko tautos atmintyje.

 Praėjo 150 metų nuo tos dienos, kai tas žmogus išvydo pasaulį. Kaipgi išliko jo atminimas? Ar užmiršome Maironio posmus ir giesmes? Ką turime šiandien? „Trakų pilis“, „Lietuva Brangi“, „Išnyksiu kaip dūmas“, „Jūratė ir Kastytis“, susirūpinęs portretas ant 20 Lt banknoto?.. Ar skubančiame ir išsiblaškiusiame šiandienos pasaulyje, kuriame išmanūs nebe mes, o telefonai, dar prisimename šį idealistą ir svajotoją? „O kur Maironis?“ klausia Vilniaus Dailės Akademijos studentai ir Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos mokiniai. Skvarbus jaunimo žvilgsnis ieško Maironio palikimo, jo dvasios, jo idėjų ir svajonių atspindžių šiandienoje.

„Net ir praėjus 80-čiai metų nuo poeto mirties, Maironio pėdsakų gausu dabartyje. Pasitelkęs fotoaparatą ieškojau tų šėšėlių mieste, gamtoje, žmoguje, kasdienybėje. Akies įvaizdis mano fotografijose tapatinamas su menininko - poeto žvilgsniu. Tai lyrinis požiūris į Maironio pasaulį.” Taip savo kūrybinius ieškojimus pristato K. Tarabilda.

Parodos kuratorės: Marija Marcelionytė, Sigita Stankevičiūtė.Studentė Eila Koševaja pasakoja žiūrovams šią istoriją: „Na, tiesiog taip yra... Tiesiog žinai, kad Maironiui 150... Gerai, kad yra tie, kurie prabyla Maironio eilėmis iš televizijos ekranų, tie, kurie nebyliai ragina stabtelėti gatvėje ties stendu... Visagalė žiniasklaida priversta atsigręžti i tautos praeitį. Drauge su ja ir mes, nors trumpam ir nepastebimai, įsileidžiame Maironį į savo namus. Tai tik akimirka, bet ji prasminga...“Organizatorių inf.
 
Vieta: Vilnius
Pradžia: 2012-10-25 17:00
Pabaiga: 2012-11-17
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?

Rašytojai

 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą