Rašyk
Eilės (69965)
Fantastika (2131)
Esė (1682)
Proza (10144)
Vaikams (2420)
Slam (55)
English (1059)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 19 (4)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Konkursas „Kūrėjų karta“ kviečia dalyvauti jaunus (14 – 25 metų) rašytojus

2017-03-02
Konkursas „Kūrėjų karta“ kviečia dalyvauti jaunus (14 – 25 metų) rašytojus

Gegužės 10 dieną „Siemens” arenoje vyksiančiame renginyje dosniais 1000 € vertės prizais bus apdovanoti 10 geriausių Lietuvos jaunųjų kūrėjų.
Viena iš 10 kūrybos sričių – rašytinė kūryba.
Tekstus konkursui reikia atsiųsti iki balandžio 12 d. Konkurso nuostatuose nėra jokių apribojimų dėl kūrinio parašymo datos, publikavimo ar nepublikavimo, dalyvavimo kituose konkursuose.
Rašytinės kūrybos ambasadorius – Andrius Tapinas. 

Konkurso nuostatos PDF formatu >>

I. KONKURSO TIKSLAS

Konkurso tikslas – įvertinti, paskatinti ir motyvuoti jaunus kūrėjus, gebančius kurti naujus kūrybinius produktus, panaudojant intelektinius, kūrybinius, technologinius ir meninius įgūdžius. Konkursas organizuojamas tose meno ir kūrybos srityse, kuriose sukuriami matomi, apčiuopiami ir pridėtinę vertę turintys produktai bei kūrybinės idėjos.

II. KONKURSO DALYVIAI

KŪRĖJŲ KARTA – tai tikrieji ATEITIES KŪRĖJAI, gebantys paprastuose dalykuose įžvelgti galimus patobulinimus, generuojantys kūrybinius sprendimus ir mokantys juos realizuoti. Tai žmonės, kurių talentas universalus ir ypatingas, apjungiantis vaizduotę, meistriškumą ir išradingumą. Tai – žmonės, kurie tikrai verti pripažinimo ir įvertinimo.

Konkurse dalyvauti ir tapti nominacijos laimėtoju gali 14 – 25 metų asmenys.

III. KONKURSO TEMA

2017 metų konkurso tema – ATEITIES VIZIJA.

Konkursui teikiamuose kūrybiniuose produktuose ir idėjose turi būti atspindėta šių metų tema – Ateities Vizija. Ateities vizija apima platų kontekstą – nuo globalios pasaulio ateities vizijos iki lokalių vizijų, kokia gali būti ateities šalis, mokykla, bendruomenė, aplinka, gamta, žmogus. Svarbu, kad atliepiant tematiką būtų matomas pokytis ir progresas nuo šiandienos situacijos link pažangesnės, kitokios ateities kūrimo.

IV. KONKURSO SRITYS

<...>

5. RAŠYTINĖ KŪRYBA – proza, poezija, publicistika. Nominacija – „Jaunasis Rašytojas“.
Šioje kūrybos srityje dalyviai turi pademonstruoti gebėjimą kurti originalų, įdomų ir stilistiškai taisyklingą tekstą. Kūrybos produktas – autentiškas prozos, poezijos arba publicistikos tekstas konkurso tema. Vertinamas kūrinio originalumas, gebėjimas reikšti mintis, kalbos išraiškos priemonių panaudojimas, rašymo meistriškumas (stilius, kalbos taisyklingumas, žodyno turtingumas). Dalyviai turi pateikti savo kūrybos tekstą pdf arba jpg formatu. Apimtis – iki 10 puslapių (12 dydžio šriftu).

<...>

V. VERTINIMO KRITERIJAI

1. Temos išpildymas.
Vertinama, kaip pateiktas kūrybinis darbas atspindi pateiktą temą, kaip kūrėjas ją išplėtojo.
2. Techninis meistriškumas. Vertinamas pateikto produkto ar idėjos techninis išpildymas, atlikimo technika.
3. Kūrybiškumas. Vertinamas kūrybinės idėjos ir/ar produkto originalumas ir inovatyvumas.
4. Pritaikomumas. Vertinamas idėjos ar produkto ekonominis ir socialinis panaudojimo ir pritaikymo aspektas.

VI. KONKURSO EIGA
Pageidaujantys dalyvauti konkurse dalyviai turi registruotis interneto puslapyje www.kurejukarta.lt skiltyje – Konkursas. Registracijos formoje būtina pateikti tikslius savo duomenis: vardą, pavardę, amžių, el. pašto adresą, tel. numerį ir trumpą aprašymą apie save. Gavę anketą, organizatoriai išsiunčia pranešimą dalyviui ir nurodo konkrečias dalyvavimo bei darbų pateikimo pirmam etapui sąlygas.

Pirmo etapo darbų pateikimas – iki 2017 m. balandžio 12 dienos. Iki šios datos dalyviai pateikia savo kūrybinius produktus pagal kiekvienai sričiai nustatytus reikalavimus. Kokybinius ir techninius reikalavimus atitinkantys darbai patenka į antrą konkurso etapą.

Antras etapas – iki 2017 m. gegužės 11 dienos. Šio etapo metu vyks internetinis balsavimas, kurio metu darbus galės vertinti juos interneto vartotojai balsuodami už juos socialiniuose tinkluose. Antro etapo metu kai kuriose kūrybos srityse dalyvių gali būti prašoma pateikti darbus išsamesniam susipažinimui. Darbų pristatymo išlaidas padengs organizatoriai.

Pateiktus darbus vertins 5 asmenų komisija, sudaryta iš kūrybos srities ambasadoriaus, 2 organizatorių atstovų ir 2 verslo arba meno atstovų. Galutinį vertinimą sudarys komisijos ir internetinio žiūrovų vertinimo balsų suma, procentiškai sudaranti lygias galutinio vertinimo dalis.

VII. APDOVANOJIMAI

2017 m. gegužės 12 dieną renginio „Tavo Ateities Vizija“, kuris vyks „Siemens Arenoje“, metu bus paskelbta po 3 geriausius kiekvienos kūrybos srities nominantus ir išrinktas kiekvienos nominacijos laimėtojas.

Nominacijų laimėtojai bus apdovanojami autorinėmis „Jaunojo kūrėjo“ skulptūrėlėmis ir piniginėmis 1000 eurų vertės stipendijomis. Kiti nominantai bus apdovanojami skatinamaisiais prizais.

VIII. KONKURSO DALYVIŲ PAREIGOS

Konkurso Dalyviai turi laikytis etikos ir moralės normų, Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo, Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo bei kitų LR teisės aktų nuostatų. Pateikdamas savo kūrinį Konkursui Dalyvis užtikrina, kad jam priklauso šio kūrinio autorių ir gretutinės teisės.

Dalyvis, registracijoje pateikęs klaidingą informaciją apie save, nekokybišką ar reikalavimų neatitinkančią medžiagą arba pateikęs ją po 2017 m. balandžio 12 d., Konkurse nedalyvauja. Dalyvis privalo užtikrinti kad pateikiamas kūrybos darbas ir aprašymo turinys atitiks Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus (Valstybinės kalbos įstatymą, Visuomenės informavimo, Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą, Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą bei kitus LR teisės aktus), garantuoti kad jo pateiktame darbe nebus pateikiama jokia tiesioginė ar netiesioginė reklaminė informacija, ir prisiimti atsakomybę, jei kūrybinio darbo turinys pažeis Lietuvos Respublikoje galiojančių teisės aktų reikalavimus. Tokiu atveju Dalyvis įsipareigoja kompensuoti patirtas išlaidas (įskaitant baudas ir bet kokias kitas išlaidas) dėl anksčiau paminėto įsipareigojimo / garantijos nevykdymo / neužtikrinimo ar netinkamo vykdymo.

IX. VIEŠINIMAS

Konkurso organizatoriai įgyja teisę viešai skelbti Dalyvio vardą pavardę, profilio nuotrauką ir kūrybos produktą puslapyje www.kurejukarta.lt bei www.smk.lt, FB profiliuose: „Kūrėjų karta“ ir „Socialinių mokslų kolegija“.

Jei organizatorių manymu kūrybinis darbas (ar jo turinys, ar jo pavadinimas, ar kt.) pažeidžia Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus (Valstybinės kalbos įstatymą, Visuomenės informavimo, Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą bei kitus LR įstatymus), Organizatorius pasilieka teisę atmesti Dalyvio dalyvavimą konkurse.

 

Daugiau informacijos – www.kurejukarta.ltwww.kurejukarta.lt
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2017-03-17 18:56
Laukinė Piliakalnio Radasta
Man tai iš tikrųjų labai įdomu, ką gali parašyti asmuo be gyvenimiškos patirties. Suprantu, kad gali būti muzikos ar matematikos vunderkindas, vaikas su stipriu balsu, bet rašymas tikrai ne ta sritis, kurioje tokiame amžiuje galima padaryti stebuklus. Visokių siusių prirašyta į valias ir dar išreklamuota, nors skaityti nėra ko.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-03-15 11:44
klimbingupthewalls
Prašom kreiptis į organizatorius. Mes tik paprašyti paskelbti informaciją.
Konkursai labai dažnai būna skirti tam tikro amžiaus kūrėjams.
Kūrybos amžius neribojamas. Kurkit į sveikatą ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2017-03-15 08:35
Laukinė Piliakalnio Radasta
Kur matėte pasaulyje, kad meno, mokslo žmonėms būtų ribojamas kūrybos amžius? Iš tikrųjų tokie ribojimai yra žmogaus teisių pažeidimas. Ar Lietuva yra linkusi pažeisti tarptautinius susitarimus?!
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2017-03-08 00:55
diletantas ir kilbukai
there's no country for old man

su apgailestavimu
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2017-03-07 21:27
vakvakas
negražu yra manyti, kad toks ir ne kitoks amžius - pradedantieji, ar kad amžius išvis ką nors reiškia

gražu būtų toks renginys, koks čia yra, tik teisingai suformuluotas - čia juk visai ne apie "kūrėjus ir kūrybą", ar dar (kokius čia dalykus mini)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2017-03-06 12:12
klimbingupthewalls
negražu atimti iš pradedančių galimybę
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2017-03-06 10:58
RenapoezijaPlaštakė
Na gerai. apsimesiu, kad man 16.
jauna, kukli Plaštakė skrenda į pirmą pasimatymą.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-03-03 13:38
RenapoezijaPlaštakė
Pastebėjom, bet netinkam.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą