Rašyk
Eilės (70928)
Fantastika (2141)
Esė (1679)
Proza (10239)
Vaikams (2450)
Slam (55)
English (1079)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 3 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Knygos „Stabmeldžio Memuarai “ pristatymas Vilniuje

2018-05-10
Knygos „Stabmeldžio Memuarai “ pristatymas Vilniuje

Knygos „Stabmeldžio Memuarai“ pristatymas vyks gegužės 13 dieną, 13 val. krautuvėlėje Ragainė, Skapo g. 3, Vilniuje.

 

Dainius Žičkus – charizmatiška, kūrybinga, puikiai pažįstama asmenybė sunkiojo pogrindžio muzikantų bendruomenėje.
Tačiau toli gražu ne kiekvienas žino, jog talentų neskaičiuojantis laisvamanis gabus ne tik garsams, teptukui, bet ir popieriui.

Pirmoji Dainiaus knyga – tai gyvenimiška patirtis, sugulusi į kvapą gniaužiantį verpetą, nestokojant giliaprasmių įžvalgų ir toli siekiančių minčių.


 

Keli komentarai:

„Precedento neturintis grožinės literatūros veikalas, kurio autorius – puikiai pažįstamas lietuviško sunkiojo muzikinio pogrindžio atamanas, Dissimulation būgnininkas ir grupės siela Stabmeldys, dar žinomas ir kaip Dainius Žičkus: pasitelkus fenomenalią atmintį, pirmoji nuotykinio pobūdžio knygos dalis atvirai ir paprastai, su stebėtinu gyvumu ir nepakartojamu žaismingumu įtraukia į ilgametės juodojo metalo grupės nuotykius ir palieka beveik be žado; bet tai dar ne viskas, antroji ir trečioji knygos dalys iš skaitytojų veidų iš esmės ištrina šypseną – tam, kad gudriai užmigdytų sapnų pasaulyje ir galiausiai leistų patirti ezoterinės išminties pakuždėtą tiesą“

Ledo Takas

-------------

„Skaičiau su didele nuostaba ir malonumu. Knygoje sudėtos dvi knygos, kurios turinio svarmenimis atrodytų labai skirtingos, kita vertus prasmingai sueinančios: svaigi, nauja ribinė patirtis, pokštas, nuotykis, ir giliai persmelkianti būties paslaptis – visuomet šalia.

Autentiški garsaus juodmetalio scenos vilko jaunystės patyrimai, kuriuos skaitant vietom paskausta plaučius nuo juoko, nuostabi beprotybė suvilgo akis, ir tuo pačiu žavi visiška tikrove. Pačiam kai kuriuos tų nuotykių teko matyti ir tegaliu patvirtinti – tai gryna tiesa. Iš juodai balto undergroundų archyvo perkelta į spangstančius puslapius su pasakiška Stabmeldžio atmintimi ir iškalba - kaip medum patepta. Ne veltui Dainius. Nuo Anykščių šilelio atvilnijanti kalbos raiška čia yra aukščiausios prabos, gamtiška ir rupi, kaip ir išpasakotos istorijos. O jau skalsa ir ritmas sakinių – ne veltui būgnininkas. Antanas Vienuolis su jaunuoju Baranausku dausose turėtų pakelti taurelę ir apie tai parūkyti.

Antroji, Sapnų dalis, spindi haliucinacijomis ir aukštai pakylėtais susivokimais apie pasaulio sandarą ir sąmonės laisvę. Prasmių vagos giliai įrėžtos, minties grūdai vis didesni ir kietesni, kaip akmenys, titnagai, skeliantys dievišką kibirkštį Stabmeldžio prigimtinei šviesai. Su kiekvienu puslapiu užlenkiama vis rimtesnėmis kategorijomis. Skaitymas tampa lėtas, filosofinis, šventraštinis - kai kur ir nepasiginčysi, yra apie ką pamąstyt. Ko gero bus skaitoma antrukart ir cituojama vėliau, jau už memuarų ribų.

Puikus ir giliai kertantis post-moderniškas veikalas, įstabių nuotykių kronika ir kosminių įžvalgų sakmės – knyga, artinanti prie nušvitimo. Be meilės pasaulyje niekur nesidėsi, nešviesi. Ir kai tamsybių karys, pragaro žiniuonis, Dissimulation širdis knygą pabaigia tardamas AČIŪ TAU DIEVE, supranti, kad išties – atsitiktinumų nebūna.

Tai įdomiausia ir tikriausia mano skaityta pogrindžio knyga. Ačiū.“

Ugnius Liogė, Dangus / Mėnuo Juodaragis


-------------

„Lietuvoje apie šiuolaikinę (ne klasikinę) muziką knygų išleista labai mažai, todėl kiekvienos pasirodymas – tikra šventė. Ypač jei knygą parašo žinomos grupės autorius, kaip yra šiuo atveju. Stabmeldys ne tik puikiai valdo plunksną, turi gerą humoro jausmą bei atmintį, bet ir suteikia neįkainojamą progą perskaityti vienos žymiausių mūsų šalyje šiek tiek stigmatizuojamo black metal grupių istoriją: be cenzūros, taip, kaip ir turi būti rašoma. Šie memuarai – itin vertingas „grobis“ visiems muzikos tyrinėtojams ir, žinoma, black metal (juodmetalio) gerbėjams. Viliuosi, kad knygos pasirodymas paskatins tokių memuarų pagausėjimą – juk apie žymių, ypač pogrindžio (kadaise) grupių gyvenimą mes žinome išties mažai, o ir ši informacija išsibarsčiusi po elektroninę erdvę. Ačiū Stabmeldžiui už įdomų tekstą, o jo komandai – už puikią muziką.“

Mindaugas Peleckis, rašytojas, filosofas, mitologijos ir muzikos tyrinėtojas 


-------------

Įsigyti leidinį internetu galima čia >> 

 

  
Vieta: Vilnius
Pradžia: 2018-05-13 13:00
Planavo eiti
RhouLand
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-10 16:30
klimbingupthewalls
ačiū už pastabumą. pataisiau. kopijuota iš internetų ir ten turbūt buvo su klaida.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-10 16:24
Tiffany neskaitant šuns
Pačiam pirmam sakiny klaida knygos autoriaus varde. T.b. ne Danius, o Dainius, ar ne?
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-10 13:48
____________
skaityt šitai kas čia
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-10 13:47
____________
ne kas
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)