Rašyk
Eilės (71894)
Fantastika (2158)
Esė (1687)
Proza (10307)
Vaikams (2454)
Slam (47)
English (1088)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Knygos „Karalaitė ant stiklo kalno“ pristatymas ir paroda

2019-02-07
Knygos „Karalaitė ant stiklo kalno“ pristatymas ir paroda

Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykloje bus pristatyta knyga „Karalaitė ant stiklo kalno: dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena“. Išskirtinį lietuviškų pasakų rinkinį iliustravo Marius Jonutis, jo stebinantys paveikslai ir drožiniai papuoš Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaityklos erdves.

„Atrodytų, kad visos pasakos, sugulusios šioje knygoje, gerai žinomos, vaikystėje ne kartą girdėtos ir skaitytos, daug kartų su jomis džiaugtasi ir verkta, bet ir šiandien jos tokios mielos ir kaskart vis kitokios“, – pasakojo Gytis Vaškelis. Knygų sudarytojas atskleidė, kad M. Jonutis per kelis mėnesius, savęs nestabdydamas, pridrožė kalną paveikslų ir figūrų: paveikslų bent tris dešimtis, figūrėlių, raidžių, kompozicijų – daugiau kaip 70. Viską – šulinėlį, tiltelį, klumpes, šukas, veidrodėlį, devyniagalvį šunį, vienaakę, triakę ir keturakę laumės raganos dukteris, kiekvieną obuolį, dvėselieną, kuri irgi turi savo pavidalą, – galėsite rasti vienoje pasakų knygoje. Fotografas Arūnas Baltėnas kelias dienas sugaišo fotografuodamas tas pasakiškas grožybes – taip M. Jonučio drožiniai tapo iliustracijomis, kurios be jokių specialiųjų technologijų atrodo turinčios erdvinį matmenį ir veržiasi iš knygos.

Knygos pristatymo renginyje išgirsite, kaip buvo kuriama knyga, kaip į ją susiklojo pasakos, kaip jas reikėjo pritaikyti šiuolaikiniam skaitytojui. Sužinosite, kad „goglinti“ yra labai senas lietuviškas žodis, o pasaka „Eglė žalčių karalienė“ iš pradžių vadinosi „Žaltėnė“. Galėsite ne tik pasiklausyti sekamų ir skaitomų pasakų ištraukų, bet ir sužinoti, kur jos saugomos ir kiek jų yra. Kartu bus galima pamatyti dailininko iš medžio drožtas ir į knygą sugulusias figūrėles, tapusias knygos iliustracijomis.

Parodos atidarymas ir knygos pristatymas vyks vasario 9 d. 12 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51) Vaikų ir jaunimo literatūros departamente, I a.

Renginyje dalyvaus iliustracijų autorius M. Jonutis, sudarytojai Jūratė Šlekonytė, G. Vaškelis, rašytoja Danutė Kalinauskaitė, knygos dailininkas Rokas Gelažius.
Galėsite įsigyti knygų ir gauti autografą.

Paroda veiks iki vasario 28 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51) Vaikų ir jaunimo literatūros skaityklos erdvėse, I a. 
Vieta: Vilnius
Pradžia: 2019-02-09 12:00
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą