Rašyk
Eilės (72781)
Fantastika (2185)
Esė (1501)
Proza (10274)
Vaikams (2487)
Slam (49)
English (1097)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 33 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

J. Žilinsko knygos „KGB vaikai“ pristatymas Kaune

2013-04-28
J. Žilinsko knygos „KGB vaikai“ pristatymas Kaune

Balandžio 30 d., antradienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322 kamb.) vyks Justino Žilinsko knygos „KGB vaikai“ pristatymas. Renginyje dalyvaus autorius ir rašytoja, žurnalistė Ugnė Barauskaitė.

Justinas Žilinskas – teisininkas ir dėstytojas, rašytojas ir publicistas, vaikų literatūros autorius. Save vadina pasakotoju, nes pagaliau suprato, kad viskas, ką jis gyvenime daro – tai pasakoja. 2006 m. išleista autoriaus knyga visai šeimai „Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas“ laimėjo Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus metų debiuto paauglių literatūroje apdovanojimą.

Naujoji autoriaus knyga „KGB vaikai“ skirta, anot leidėjų, įvairaus amžiaus jaunimo kartoms. Jauniausiai, kuri tik ką užaugo ir Nepriklausomybės pradžios laikus atsimena geriausiu atveju iš po stalo. Taip pat vyresnei, „lūžio kartai“, kuri po dar sovietinės mokyklos įstojo jau į nepriklausomos Lietuvos universitetus. Dar kiti prisimins sovietinius laikus, kai reikėjo gyventi dvigubą gyvenimą: galvoti galėjai viena, o kalbėti – atsargiai, galbūt visai ką kita, nuolat ieškant kompromiso su savo sąžine.

Romano veiksmas vyksta 1996-ųjų Lietuvoje. Pasakojama apie pirmuosius Nepriklausomybės metus, tuometines aktualijas ir dviejų jaunuolių likimus. Į jų rankas patenka dokumentas, atskleidęs, kad per abiejų gyvenimus driekiasi Sovietų Sąjungos represinės struktūros – KGB – šešėlis. Persekiojami jaunuoliai ima aiškintis organizacijos paslaptis...

Tai nuotykių romanas: daug šnekų, važiavimo, bėgimo ir mažai filosofijos. Tai istorinis romanas: šeštųjų nepriklausomos Lietuvos metų tikrovė, politinė situacija ir kasdienybė su sovietinio laikotarpio reliktais. Tai detektyvinis romanas: veikėjai sprendžia tradicines užduotis: kas ir kodėl? Kaip jiems pavyko, sužinosite perskaitę knygą. O visi norintys pabendrauti su rašytoju ar įsigyti romaną, yra laukiami renginyje.

Įėjimas laisvas.

P.S. Autorius yra publikavęs savo kūrybos ir Rašyk.lt aplinkoje (2002-2005-ais metais). 
Vieta: Kaunas
Pradžia: 2013-04-30 17:00
Planavo eiti
Žillis_
 

Rašytojai

Knygos

KGB vaikai
Justinas Žilinskas
 
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą