Rašyk
Eilės (72758)
Fantastika (2185)
Esė (1499)
Proza (10271)
Vaikams (2486)
Slam (49)
English (1097)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 11 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

InfoKnygos: N. Kairio „Toliau nei vandenynas“ pristatymas

2020-02-03
InfoKnygos: N. Kairio „Toliau nei vandenynas“ pristatymas

Vasario 5 d. 18 val. Kauno menininkų namai kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga kviečia į renginių ciklo „InfoKnygos“ susitikimą: romano „Toliau nei vandenynas“ (2019 m.) pristatymą kartu su jo autoriumi Nariumi Kairiu. Renginį moderuos literatūrologė Agnė Cesiulė.

Kodėl žmogus keliauja, kas jį verčia rinktis savo kelią, kokios priežastys lemia pasirinkimus, ir, galų gale, kas įvyksta su žmogumi, kai jis pradingsta? Apie tai ir dar daugiau sužinosite pristatymo metu. Renginyje Narius kartu su Agne aptars knygą, kalbės apie tai kas yra šiuolaikinė piligrimystė, pristatymo metu žiūrėsime Tsai Ming Liang filmą „Walker".

Romanas „Toliau nei vandenynas“ yra pirmoji Nariaus Kairio knyga. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla šią knygą įvardijo kaip vieną įdomiausių leidyklos 2019 m. išleistų knygų.

Knygos herojus leidžiasi į piligriminę kelionę pėsčiomis: palikęs už nugaros gimtąjį miestą ir mylimą žmogų, keliauja autostopu, o vėliau – su padirbtais traukinių bilietais į Europos pietus. Kankinamas abejonių ir baimių, nuolatos pasinerdamas į pasaulio svaigulį, sutikdamas kelyje įvairiausių žmonių ir klausydamas jų neįtikėtinų istorijų, retkarčiais patirdamas gyvenimo pilnatvę, jis pamažu ima suprasti, ką iš tiesų reiškia eiti viena koja žemėje, o kita – dangumi. Tuo tarpu Islandijoje išsiveržia ugnikalnis. Kas tai – pikta lemiantis ženklas ar, priešingai, viltis, kad net ir tuomet, kai atrodo, jog nėra kelio atgal, tavęs visąlaik kas nors laukia grįžtant?

Narius Kairys – rašytojas, kino kritikas, Žmogaus teisių festivalio „Nepatogus kinas" programos sudarytojas. Jo prozos kūriniai - antropologinės fikcijos - ir publicistiniai tekstai (recenzijos, straipsniai, interviu) yra spausdinami apgrindiniuose Lietuvos kultūros leidiniuose. Kūrybinėje ir mokslinėje veikloje, kurioms būdingas tarpdiscipliniškumas, derinamos klasikinės ir šiuolaikinės humanitarinių mokslų idėjos. 2008 m. baigė Socialinio darbo bakalaurą VU, dirbo psichiatrijos ligoninėje. Vėliau keliavo po Europą, gyveno skirtingose šalyse. 2010 m. įstojo į Literatūros antropologijos ir kultūros magistrą VU, studijas baigė su Magna Cum Laude diplomu. Nuo 2017 m. studijuoja menotyros doktorantūrą Vilniaus dailės akademijoje.

Agnė Cesiulė – literatūrologė, filologijos mokslo krypties doktorantė VDU, specializacija: literatūros sociologija ir mikroistorija. Prieš literatūrą studijavo psichologiją. Pristatinėjo knygas ir kuruodavo kultūrinius renginius Kauno Vinco Kudirkos bibliotekoje. 2017 m. bibliotekoje įsteigė Knygų klubą ir tebėra jo kuratorė.

InfoKnygos – tai Kultūros infocentro renginių ciklas, kuruojamas kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga, pristatantis per pastaruosius 3 metus išleistas lietuvių ir užsienio autorių knygas, atstovaujant jaunąją ir vyresniąją rašytojų kartas.

Kauno menininkų namų (KMN) kuruojamas Kultūros infocentras užsiima kultūros informacijos sklaida ir koordinavimu, taip pat skaityklos kuravimu. 
Vieta: Kaunas
Pradžia: 2020-02-05 18:00
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą