Rašyk
Eilės (73381)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10379)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 12 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Indijos klasikinės muzikos festivalis

2008-11-13
Indijos klasikinės muzikos festivalis

Lapkričio 20-22 dienomis Vilniaus Mokytojų namų Didžiojoje salėje trečią kartą vyks Indijos klasikinės muzikos festivalis „Sur sadhana“, kuriame dalyvaus Indijoje ir pasaulyje žinomi muzikantai.

Lapkričio 20 d. koncertuos atlikėjai iš Lietuvos ir kitų Europos šalių: Anatolijus Lomonosovas (sitaras), Ernest Jepifanov (bansuras), Sergej Ancupov (sarodas), Rytis Kamičaitis (tabla), Vitalijus Logvinovas (tabla), Liudmila Žurkova, Jūratė Adlytė (tampūra) ir klasikinio pietų Indijos šokio Bharata Natyam šokėja Irina Kušelevič. A. Lomonosovas yra šio festivalio iniciatorius ir meno vadovas, klasikinės indų muzikos ansamblio „Svara“ įkūrėjas ir meno vadovas. Jis nuolatos koncertuoja Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje ir Estijoje. Įrašė 3 audio kasetes „Indijos muzikoje“ ir kompaktinę plokštelę “Journey to...”. Ilgus metus A. Lomonosovas buvo ištikimas Indijos kultūros propaguotojas, jo dėka indų muzikinės tradicijos tapo mėgiamos Lietuvoje.

Lapkričio 21 d. koncertuos Mustafa Raza (vičitra vyna) ir Vasi Ahmedas Khanas (tabla), lapkričio 22 d. – Wajahatas Khanas (sarodas) ir Shahbazas Hussainas (tabla). M. Raza savo misija laiko savo instrumento, vičitra vynos, ir Indijos klasikinės muzikos populiarinimą visame pasaulyje: Amerikoje, Anglijoje, Egipte, Italijoje, Kanadoje, Prancūzijoje, Sirijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Turkijoje, Tunise. Prie šio sąrašo šįmet prisidės ir Lietuva. W. Khanas reguliariai pasirodo 30 šalių: Europoje, JAV, Kanadoje, Pietų Afrikoje, Honkonge, Japonijoje, Pietryčių Azijoje ir Indijoje, dalyvauja pagrindiniuose indų muzikos festivaliuose. Jis yra ir kompozitorius, įvairių alternatyvių projektų iniciatorius: bendradarbiauja su Jungtinės Karalystės Halės, Singapūro, Pietų Afrikos Iškyšulio filharmonijos, Vokietijos Kaselio simfoniniais orkestrais, Londono Simfonijete bei Medici styginių kvartetu. Atliko muzikos projektus su flamenko/džiazo gitaristu Eduardo Niebla, Škotijos opera. Vilniaus muzikos mylėtojai pamena sarodininką iš Vilniaus festivalio koncertų Nacionalinėje filharmonijoje ir yra įsidėmėję jo savitą atlikimo stilių, nepriekaištingą techniką, melodingumą bei muzikinį sąmojį.

Festivalis „Sur sadhana“ jau sulaukė didelio muzikos ir Rytų kultūros entuziastų dėmesio. Jo misija – populiarinti Indijos klasikinę muziką Lietuvoje, ugdyti klausytojų estetinį skonį ir pagarbą kitų kultūrų tradicinei muzikai.

Koncertai vyks lapkričio 20-22 dienomis Vilniaus Mokytojų namų Didžiojoje salėje (Vilniaus g. 39/6) . Pradžia 18.30 val.

  
Vieta: Vilnius
Pradžia: 2008-11-20 18:30
Pabaiga: 2008-11-22
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą