Rašyk
Eilės (76124)
Fantastika (2224)
Esė (1523)
Proza (10697)
Vaikams (2583)
Slam (50)
English (1168)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 11 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

„Haiku Vilniui“ paskandins sostinę poezijoje

2007-08-13
Jei eidami sostinės gatve išvysite haiku trieilius Vilniaus stenduose, vitrinose, žurnaluose ar netyčia išgirsite per radiją – nenustebkite. Taip „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ Ambasadorių programa pradeda projektą „Haiku Vilniui“.

„Vilniaus, Europos kultūros sostinės, Ambasadorių programos tikslas – paskatinti žmones paskleisti žinią apie Vilnių, todėl tikimės, kad jų sukurti haiku taps žinutėmis, kurios leis pažinti mūsų miestą per poetišką, kūrybingą, susamenintą prizmę, bei perteiks čia patiriamą emociją, įspūdį, užklydusią mintį. Kad šios netradicine forma perteikiamos žinutės pasklistų kuo plačiau, geriausieji trieiliai bus apdovanoti specialiais prizais ir dėmesiu – jie bus publikuojami internete, adresu www.haiku.lt, mobiliojo interneto portale „Omni SurfPort“, lauko reklamose, dienraščiuose, televizijoje, radijuje, netikėčiausiose miesto vietose“, sako „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ Ambasadorių programos vadovė Rūta Jurgilaitė.

Projekto tikslas - atskleisti miesto kūrybinį potencialą bei sukurti stiprią, kultūra besidominčią bendruomenę, kuri savo menininėmis iniciatyvomis skleistų žinią apie Vilnių, kaip atviros, visuomeniškos kultūros sostinę. O tai padės daryti haiku - senovės Japonijoje susiformavęs poezijos žanras. Trijų eilučių, septyniolikos skiemenų (5/7/5) kūriniai – tai akimirkos įspūdis, „stop kadrai“, fiksuojantys dabarties momentą. Haiku eilėraščiai nerimuojami, išskyrus atsitiktinius atvejus, susidarančius savaime. Paprastai manoma, kad geriausi haiku turi būti labai rimti ir kalbėti tik apie gamtą. Tačiau „Haiku Vilniui” - kitoks projektas. Čia priimtinos visos poetinės raiškos formos, temos ir priemonės. Urbanistinis ar romantiškas, rašytas poeto ar verslininko – kiekvienas haiku yra laukiamas.

Savo haiku Vilniui jau sukūrė Skirmantas Valiulis, Neda Malūnavičiūtė, Andrius Rožickas, Laura Čepukaitė, Sigitas Parulskis ir daugybė kitų. Haiku plūsta ne tik iš Vilniaus, bet ir kitų miestų bei šalių. „Tai visai natūralu. Haiku – sąlyginai nesudėtinga poezijos forma, mes jai neapibrėžėme labai griežtų rėmų. Haiku lengva rašyti – pakeliui į darbą, pertraukėlės metu, kavinėje ant servetėlės. Buvau labai nustebusi, kad tiek daug žmonių atsiuntė labai gražių haiku, atitinkančių visus žanro reikalavimus. Skiemenų skaičius jų kūrybos visiškai neapsunkino“, kalbėjo projekto koordinatorė Indrė Viltakytė.

Kita vos prasidėjusio projekto populiarumo priežastis – patogumas. Savo haiku gali siųsti visais įmanomais būdais – interneto puslapyje www.haiku.lt, elektroniniu ar paprastu paštu. Be to, projekto įkvėpėja „Omnitel“ savo paslaugų varotojams suteikė galimybę skaityti ir publikuoti savo trieilius mobiliojo interneto portalo „Omni Surfport“ skiltyje „Haiku Vilniui“, adresu wap.sp.lt, arba siųsti juos trumposiomis SMS žinutėmis numeriu 1530.Patogesnio būdo įstrigus automobilių spūstyje ar pietų metu pasidalinti į galvą šovusiomis mintimis turbūt nėra.

„Norime Vilnių paskandinti poezijoje. Įvyks tai, ko Lietuvoje dar nebuvo – kultūrą kurs visa visuomenė ir viešosios miesto erdvės bus jai atviros“, projektu džiaugiasi organizatoriai. Trieilė poezija jau sklinda po miestą. Kiekvienas taps jos dalimi – gyva kultūros dalimi.


Indrė Viltakytė
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-02-23 10:04
Ievų Pūga
Žavingas projektas. Tik norisi, kad ir haiku dvasia liktų "Haiku Vilniui" kūriniuose. Juk ne tik skiemenų skaičius formuoja haiku.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-08-28 21:06
maksas
o jo... beje eik tu nx, berods irgi yra haiku jei kiekvienas žodis rašomas kitoj eilutėj
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-08-23 12:09
kadugėlis
o mamyte..
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-08-22 11:48
Greenpeace
uij kokia saldi duoklė grafomanams
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-08-18 22:45
ax
ax
Nugi optimistai
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-08-15 09:59
Laukinė Piliakalnio Radasta
Haiku Vilniuje paie6kos rezultatai per www.haiku.lt:

Negalėjome rasti jokių www.haiku.lt, rezultatų.
Ieškos patarimai:
Įsitikinkite, kad žodžiuose nėra rašybos klaidų.
Pabandykite perfrazuoti pagrindinius žodžius arba panaudoti sinonimus.
Pabandykite bendresnius žodžius.
Jūsų užklausa turėtų būti kuo glaustesnė.
Kiti jums padėti galintys ištekliai:
Norėdami gauti papildomų ieškos patarimų, apsilankykite Žiniatinklio ieškos žinyne.
Jei negalite rasti puslapio, kuris, kaip jūs žinote, egzistuoja, atsiųskite adresą mums.

Kod4l taip neatsakingai dirbama?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą