Rašyk
Eilės (72551)
Fantastika (2187)
Esė (1688)
Proza (10395)
Vaikams (2464)
Slam (49)
English (1092)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Atskleidžianti įvairialybę asmenybę

2003-02-08
Neseniai pasirodė Vytauto Dambrausko knyga "Kompozitorius Jonas Dambrauskas" apie vieną ryškiausių praėjusio šimtmečio Lietuvos muzikinio gyvenimo asmenybių – šaulį, Lietuvos nepriklausomybės kovų dalyvį, operos suflerį, chorų ir operos dirigentą, vargonininką, kompozitorių, kurio dainos skambėjo ne tik Lietuvos, bet ir JAV bei Kanados lietuvių dainų šventėse, o "Malda už Tėvynę" prieškario metais pradėdavo Lietuvos radijo programas.

J. Dambrausko (1892–1982) gyvenimas vingiavo per Čiobiškį, Kietaviškes, Varšuvą, Kaltanėnus, Valkininkus, Kauną. Šiame mieste, nors ir nepalankiomis sąlygomis, atsiskleidė jo įvairi veikla, po ilgo ir kruopštaus kūrybinio darbo 1939 metais Valstybės teatre buvo pastatyta M. Petrausko ir J. Dambrausko opera "Eglė", visus jos spektaklius J. Dambrauskas pats ir dirigavo.

Knyga atveria šio muziko ryšius su jo amžininkais – poetais, režisieriais, dainininkais, dailininkais. Čia spausdinami trys poeto Antano Miškinio laiškai, taip pat Konrado Kavecko, Antano Kučingio, Vlado Sipaičio rašiniai.

Kad knyga būtų naudingesnė kiekvienam muzikui, pateikiama plati bibliografija: J. Dambrausko kūriniai, saugomi M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejaus, Lietuvos literatūros ir meno archyvo, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus fonduose, spausdinti kūriniai, taip pat kūriniai, atlikti Lietuvos ir užsienio lietuvių dainų šventėse, įrašyti į plokšteles bei Lietuvos radijuje, straipsniai apie J. Dambrauską, jo kūrybą ir kūrybinę veiklą.

Knygą puošia 29 iliustracijos iš Dambrauskų šeimos archyvo bei Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus fondų: J. Dambrausko nuotraukos, koncertų ir spektaklių programos, J. Dambrausko apdovanojimai.

196 puslapių knygą "Kompozitorius Jonas Dambrauskas" spaudai parengė, bibliografiją, pavardžių rodyklę sudarė muzikologas Vaclovas Juodpusis, asmeniškai pažinojęs kompozitorių J. Dambrauską ir su juo bendravęs. Dailininkas – Marius Zavadskis. Išleido leidykla "Naujasis lankas". Knygos leidimą parėmė Lietuvos kultūros ir sporto rėmimo fondas.V. J.
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą