Rašyk
Eilės (78159)
Fantastika (2307)
Esė (1554)
Proza (10911)
Vaikams (2714)
Slam (73)
English (1198)
Po polsku (370)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 13 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter





Apie Lietuvos kariuomenės istoriją pasakos uniformų ir lengvųjų ginklų nuotraukos

2004-12-15
Po šešerių metų nuoseklaus darbo leidykla „Baltos lankos“ išleido Lietuvos kariuomenės istorijoje unikalų albumą „Lietuvos karių uniformos ir lengvieji ginklai XX amžiuje“. Originalios fotografijos, uniformų pavyzdžiai ir ginklų brėžiniai bei piešiniai albume gyvai ir spalvingai pasakoja apie pastarąjį Lietuvos karių gyvenimo šimtmetį. Albumą sudaro eksponatai iš didžiausių Lietuvos muziejų. Daugelis iš jų publikuojami pirmą kartą.

Albumo autorius ir sudarytojas dr. Jonas Vaičenonis Pirmosios Lietuvos Respublikos kariuomenės istorija domisi jau dešimtį metų. Akademinėje Lietuvos spaudoje yra pasirodžiusi ne viena šio mokslininko publikacija tautinių mažumų kariuomenėje, uniformologijos ir ginklų istorijos, kariuomenės viešojo gyvenimo ir karo belaisvių temomis.

Nors albumas „Lietuvos karių uniformos ir lenvieji ginklai XX amžiuje“ knygynų lentynose pasirodė dar visai neseniai, leidykla „Baltos lankos“ ir Generolo J. Žemaičio Lietuvos karo akademija visus besidominčius Lietuvos karių gyvenimo užkulisiais jau kviečia į naujos knygos sutiktuves, kur dalyvaus knygos autorius dr. Jonas Vaičenonis, leidyklos „Baltos lankos“ direktorius Saulius Žukas, albumo recenzentas dr. Valdas Rakutis, vyriausiasis kariuomenės vadovybės dailininkas Liudas Gedminas ir Generolo J. Žemaičio Lietuvos karo akademijos Mokslo centro viršininkas plk. ltn. dr. Gintautas Surgailis. Sutiktuvės vyks gruodžio 17 d. (penktadienį) 14 val. Generolo J. Žemaičio Lietuvos karo akademijos ramovėje (Šilo g. 5A, Vilnius).

Ten pat vyks ir nedidelė leidyklos „Baltos lankos“ išleistų istorinių knygų paroda, kur visi Lietuvos ir kaimyninių kraštų istorija besidomitys skaitytojai turės puikią galimybę įsigyti juos dominančių leidinių apie viduramžių Lietuvą, Lietuvos žydus, lietuviškos krikščionybės istoriją, Žalgirio mūšį ir pan.


 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą