Rašyk
Eilės (73944)
Fantastika (2198)
Esė (1499)
Proza (10424)
Vaikams (2532)
Slam (49)
English (1128)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 4 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Aisčio Žekevičiaus poezijos knygos „Maratonas“ pristatymas

2020-02-03
Aisčio Žekevičiaus poezijos knygos „Maratonas“ pristatymas

NU IŠBĖGI IR DAUGIAU NIEKAD
NEIŠBĖGI AR PALAUKI
IR PASKUI IŠBĖGI ILGIAU

Penktadienį, vasario 21 d. 13 val. kviečiame į Vilniaus knygų mugėje (Rašytojų kampe) vyksiantį Aisčio Žekevičiaus poezijos knygos „Maratonas“ (Slinktys, 2019) pristatymą.

Susitikime dalyvaus knygos autorius, poetė Aušra Kaziliūnaitė ir literatūrologė Neringa Butnoriūtė. Pokalbį moderuos leidėjas Juozas Žitkauskas.

Debiutiniame poeto ir vertėjo kūrybos rinkinyje publikuojami per pastaruosius penkerius metus sukurti tekstai, kuriuose susipina metafiziniai svarstymai, socialinė kritika ir pavieniai (iš)gyvenimo interneto amžiuje fragmentai.

Poetė, literatūros kritikė Giedrė Kazlauskaitė: „Knyga gyva, „su krauju“, nes joje įsikomponuoja ir asmeninė ligos patirtis; tiesa, neįkyriai, neekscentriškai. [...] Visgi knyga, bent jau skaitymo požiūriu, nėra maratonas: tai vidutinio nuotolio bėgimas. Neperkrauta, neužtempta, lakoniška, taupu. Bet man suprantama, ką autorius nori pranešti, galiu su tuo tapatintis.“

Literatūrologė Neringa Butnoriūtė: „Skaitant „Maratoną“, ko gero, labiausiai pribloškia tai, kad realizmo čia nesistengiama įkrauti metafiziškai. [...] Tokia adekvatumo paieška – gana retas reiškinys intertekstais, dvasingais mitais ir lingvistika pasikausčiusioje lietuvių poezijoje, taip pat sveikas, nes leidžia poetui iš tiesų suabejoti tiek technologijų progresu, tiek metafora.“

Aistis Žekevičius gimė 1990 metais Kaune. Jo eilėraščiai publikuoti įvairiuose šalies kultūros leidiniuose, versti į anglų ir lenkų kalbas. Yra išvertęs Traci Brimhall, Matthew Dickman, Ilya Kaminsky, Philip Schultz, Charles Simić, Ocean Vuong ir kitų JAV poetų kūrybos. Šiuo metu studijuoja filosofijos doktorantūroje.

___

Knygos leidybą iš dalies parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Redaktorė: Aušra Kaziliūnaitė
Korektorė: Ilona Čiužauskaitė
Dizainerė: Inga Staugaitė

 

Išsamiau >> 
Vieta: Vilnius
Pradžia: 2020-02-21 13:00
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2020-02-21 19:20
wentytwenty
patiko, pasilieku su Aisčiu ir jo Maratonu
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą