Rašyk
Eilės (77853)
Fantastika (2280)
Esė (1536)
Proza (10855)
Vaikams (2678)
Slam (67)
English (1203)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 18 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

15min metų knygų rinkimai prasidėjo: išrinkite mėgstamiausius kūrinius

2022-11-29
15min metų knygų rinkimai prasidėjo: išrinkite mėgstamiausius kūrinius

15min jau šeštus metus iš eilės skelbia geriausių metų knygų rinkimus, kurių tikslas – įvertinti didžiausią įspūdį palikusius, išliekamąją vertę turinčius, originalius kūrinius. Šiemet pirmą kartą rinkimuose išskirta ir lietuvių autorių bei verstinė poezija. Ekspertams atrinkus įdomiausių knygų penkioliktukus, dabar balsuoti už mėgstamas knygas gali skaitytojai.

 BALSUOTI GALITE ČIA >>

„Šie rinkimai – praėjusių literatūrinių metų įvertinimas, ir malonu matyti, kad Lietuvos knygų gyvenime jie jau užėmė savo tvirtą vietą, yra laukiami, tampa kelrodžiu ir skaitytojams, atsirenkant vertingą literatūrą, – sako 15min vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas. – Mums kartu tai būdas apibendrinti ir tai, ką portale 15min kuriame, susijusio su knygomis. 15min kiekvieną mėnesį skelbiame rekomenduojamų knygų apžvalgas, dėmesį skiriame tiek suaugusiems, tiek vaikams skirtai literatūrai, apie knygų svarbą rengiame videopokalbius su žinomais žmonėmis, giliems knygų aptarimams skiriame tinklalaides „Perskaitymai“, rengiame kitą informaciją, susijusią su literatūra. Skaitymo skatinimas mums labai svarbus vertybiškai, o geriausių knygų rinkimus rengia nemažai solidžių Vakarų leidinių, kurių kokybiškos žiniasklaidos pavyzdžiu mes sekame“.

Nuo 2017-ųjų, kada 15min metų knygų rinkimai buvo surengti pirmą kartą, jie vis plėtėsi. Jeigu pirmaisiais metais buvo išskirtos tik lietuvių autorių ir verstinės knygos, vėliau, matant, kiek yra išleidžiama geros kokybiškos negrožinės literatūros, atskirose kategorijose išskirta ir dokumentinė literatūra. „Šiais metais pirmą kartą išskiriame ir poeziją. Suprantame, kad sudėtinga vertinti poeziją bendrai grožinės literatūros kontekste, todėl atsirado dvi naujos kategorijos. Lietuviai nuo seno garsėja gera poezija, tad klausimų dėl to, kad bus iš ko rinktis, nekilo. Daug metų kalbama apie tai, kad mažai leidžiama verstinės poezijos, tačiau šiemet, apžvelgdami išleistą literatūrą, galime konstatuoti ir tai, kad pasikeitimas į gerąją pusę yra ir čia – išleista nemažai vertingos verstinės poezijos“, – sako A.Ožalas.

Šiais metais kiek prasiplėtė ir ekspertų, kurie atrinko knygas į balsavimui pateiktus sąrašus, ratas: komisijas sudarė Audrius Ožalas, Jūratė Čerškutė, Marius Burokas, Jurga Mandrijauskaitė, Lina Buividavičiūtė, Elžbieta Banytė, Virginija Cibarauskė, Ieva Rudžianskaitė, Neringa Butnoriūtė. Ekspertai atrinko po 15 geriausių lietuvių autorių grožinių, negrožinių ir poezijos knygų bei po 15 verstinių autorių grožinių, negrožinių ir poezijos knygų.

15min metų knygų rinkimai vyksta trimis etapais. Dabar iki gruodžio 13 dienos skaitytojai gali balsuoti ir išrinkti, jų nuomone, vertingiausias per metus išleistas knygas. Paskui ekspertų komisija balsuos dėl kiekvienoje kategorijoje 5 daugiausia skaitytojų balsų gavusių knygų. Taigi, išrenkant laimėtoją 50 proc. lems skaitytojai, 50 proc. ekspertai.

Šaltinis >>

  
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą