Rašyk
Eilės (76989)
Fantastika (2252)
Esė (1533)
Proza (10755)
Vaikams (2618)
Slam (65)
English (1186)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 489 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter
Batlai » Dialogų mūšis » Taisyklės

Apie

Mūšis - tai literatūrinės kovos. Jų metu autoriai turi parašyti kūrinius per pusantros paros nuo temos paskelbimo. Po to vertintojų komisija vertina kūrinius ir į kitą etapą patenka tik tam tikras kiekis geriausiai įvertintus kūrinius parašiusių žmonių. Taip konkurentų vis mažėja ir, galų gale, laimi vienas vienintelis.


Dalyviai

Mūšis vyksta penkiais etapais. Pirmame etape dalyvauja visi užsiregistravę autoriai. Į antrąjį etapą patenka 16 stipriausiųjų kūrinių autorių. Nuo antrojo etapo visi kūriniai atsitiktinai suskirstomi poromis. Kova vyksta nebe tarp visų, o tik tarp atitinkamos poros kūrinių. Į tolimesnius etapus patenka po vieną kūrinį iš kiekvienos poros. Taigi, trečiajame etape lieka 8, ketvirtąjame - 4, o penktąjame - 2 dalyviai. Po penktojo etapo išaiškėja nugalėtojas.


Vertinimas

Vertintojų komisiją sudaro neporinis vertintojų skaičius. Vertintojai renkami atsižvelgiant į jų kompetenciją. Pirmame etape kūriniai vertinami balais 0 - 0,1 - 0,2 - 0,3 - <…> - 4,9 -5. Po kiekvienu kūriniu paliekamas komentaras. Šešiolika geriausiųjų kūrinių pirmame etape išrenkami pagal vertintojų balų sumą. Kituose etapuose vertintojai nurodo poros laimėtoją. Juose vertinimo balai yra tik informacijai apie kūrinio kokybę. Laimi tas kūrinys, kurį kaip laimėtoją nurodo daugiau vertintojų.

Vertinimo kriterijai:
  1. Mūšio užduoties išpildymas, interpretacija (1 balas)
  2. Etapo užduoties išpildymas, interpretacija (1 balas)
  3. Prozos technika (2 balai)
  4. Bendras įspūdis (1 balas)

Kūriniai

Šis mūšis yra prozos. Visi siunčiami kūriniai turi būti nauji, niekur neskelbti, parašyti lietuvių kalba, ne trumpesni nei puslapis (2,5 tūkst. spaudos ženklų, Times New Roman šriftu, 12-u dydžiu) ir ne ilgesni negu 3 puslapiai (7,5 tūkst. spaudos ženklų, Times New Roman šriftu, 12-u dydžiu). Kūriniams atsiųsti yra skiriamos 36 valandos nuo užduoties paskelbimo. Kol dar nesibaigė kūriniams rašyti skirtas laikas, autoriai gali savo kūrinius redaguoti. Kūrinio atsiuntimo laikas, tai paskutinio redagavimo laikas.

Dialogas

Pagrindinis šio mūšio reikalavimas - kiekviename kūrinyje turi būti bent vienas dialogas. Dialogu laikomas bent dviejų veikėjų pokalbis, užrašytas tiesiogine kalba. Dialogą turi sudaryti mažiausiai 5 viena po kitos einančios replikos (replika laikomas vienas nepertraukiamas vieno veikėjo pasisakymas).

Pavyzdys:

Įeina tėvas. Sustojęs šypsos.
- Žinai, Ignasėl, ko tavęs prašysiu?
- Šiandien nieko negaliu įspėti. Pasakyk.
- Pirmai prižadėk.
- Ne, taip bijau.
- Nėr ko bijoti. Darbas bus nedidelis.
(Ignas Šeinius. Kuprelis)

Šiame dialoge yra 5 replikos.

- Tai kaip dabar bus? - balsas jau kiek švelnesnis.
- Aš pasistengsiu tėvą pavaduoti.
- Kažin. Kažin, ar galėsi ką? - tiria mane Kuprelis, ypatingai mano rūbus. Jo veidas prašvito, pragiedrėjo kiek.
- Na, jei taip, tai taip. Imk tą maišą, - teikia jis man nurodymus įsakmiai ir smulkiai ir rodo yla kiton pusėn, pro lėtai besisukantį stiebą. - Tenai, matai, maišan iš pikliaus suplėšti grūdai byra. Atkabink maišą nuo tos rankovės: tuoj bus artipilnio. Jo vieton kitą, dyką užkabink. Nunešęs ant viršaus, išpilk skrynion. Ne pirmutinėn, bet antron. Pirmutinės girnos sugedę. Jomis daugiau nemalu. 
(Ignas Šeinius. Kuprelis)

Šiame dialoge yra 4 replikos

Draudžiama

Griežtai draudžiama palikti užuominas, kurių dėka galima būtų suprasti kas yra kūrinio autorius, iki vertinimo pabaigos. Taip pat negalima rašyti ir kūrinio parašymo laiko.
Taip pat griežtai draudžiama siųsti (užduočiai pritaikytus) anksčiau kur nors publikuotus kūrinius.