Apie
Mūšis - tai literatūrinės kovos. Jų metu autoriai turi parašyti kūrinius per savaitę nuo užduoties paskelbimo. Po to vertintojų komisija vertina (savaitę) kūrinius ir į kitą etapą patenka tik dalis geriausiai įvertintus kūrinius parašiusių žmonių. Taip konkurentų vis mažėja ir, galų gale, laimi vienas vienintelis.
Penki etapai
Pirmas etapas - visų užsiregistravusiųjų kova dėl galimybės patekti į antrąjį etapą. Antrajame etape visi dalyviai suskirstomi poromis. Kova vyksta nebe tarp visų, o tik tarp atitinkamos poros kūrinių. Į tolimesnius etapus patenka po vieną kūrinį iš kiekvienos poros. Taigi, trečiajame etape lieka 8, ketvirtajame - 4, o penktajame - 2 dalyviai. Po penktojo etapo išaiškėja nugalėtojas.
Temos ir užduotys
Kiekvienam mūšio etapui bus pateikiama vis kitokia tema/užduotis, kuri išaiškės pasibaigus prieš tai buvusiajam.
Kūriniai
Dalyviai kurs eiles. Kokią formą pasirinksite nesvarbu: galite minkyti klasikinės eilėdaros tekstus, galite rašytu verlibru, o galite ir nieko apie tai neišmanyti, bet sugebėti "laužyti" eilutėmis. Svarbiausia - modernus teksto turinys, aktualus nūdienai ir patrauklus skaitytojui.
Kūriniams atsiųsti yra skiriama savaitė nuo užduoties paskelbimo. Kol dar nesibaigė kūriniams rašyti skirtas laikas, autoriai gali savo kūrinius redaguoti. Kūrinio atsiuntimo laikas, tai paskutinio redagavimo laikas.
Vertinimas
Vertintojų komisiją sudaro neporinis vertintojų skaičius. Pirmame etape kūriniai vertinami balais 0 - 0,1 - 0,2 - 0,3 - <…> - 4,9 -5. Po kiekvienu kūriniu paliekamas komentaras. Šešiolika geriausiųjų kūrinių pirmame etape išrenkami pagal vertintojų balų sumą. Kituose etapuose vertintojai nurodo poros laimėtoją. Juose vertinimo balai yra tik informacijai apie kūrinio kokybę. Laimi tas kūrinys, kurį kaip laimėtoją nurodo daugiau vertintojų.
Vertinimo kriterijai:
kiekvieno komisijos nario individualūs, svarbu atkreipti dėmesį į eilių turinio modernumą. Ir temos išpildymą.
Draudžiama
Draudžiama palikti užuominas, kurių dėka galima būtų suprasti kas yra kūrinio autorius iki vertinimo pabaigos. Taip pat negalima rašyti ir kūrinio parašymo laiko.
|
|