Rašyk
Eilės (76989)
Fantastika (2252)
Esė (1533)
Proza (10755)
Vaikams (2618)
Slam (65)
English (1186)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 613 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter
Batlai » iš nuotraukų » Taisyklės

Apie

Mūšis - tai literatūrinės kovos. Jų metu autoriai turi parašyti kūrinius per dvi paras nuo užduoties paskelbimo. Po to vertintojų komisija vertina kūrinius ir į kitą etapą patenka tik šešiolika geriausiai įvertintus kūrinius parašiusių žmonių. Taip konkurentų vis mažėja ir, galų gale, laimi vienas vienintelis.

Dalyviai

Mūšis vyksta penkiais etapais. Pirmas etapas - kova dėl galimybės patekti į antrąjį etapą. Nuo antrojo etapo visi dalyviai suskirstomi poromis. Kova vyksta nebe tarp visų, o tik tarp atitinkamos poros kūrinių. Į tolimesnius etapus patenka po vieną kūrinį iš kiekvienos poros. Taigi, trečiajame etape lieka 8, ketvirtajame - 4, o penktajame - 2 dalyviai. Po penktojo etapo išaiškėja nugalėtojas.

Temos ir užduotys

Kiekvienam mūšio etapui bus pateikiama vis kitokia tema, kuri išaiškės pasibaigus prieš tai buvusiajam. Šiame mūšyje visuose etapuose užduotis - paveikslėlis, arba nuotrauka. Paskutiniuose dviejuose etapuose prisidės ir tema. Autoriai interpretuos ir perteiks vaizdus skiemenimis ir žodžiais.

Kūriniai

Šio mūšio žanras, haiku - trijų eilučių, septyniolikos skiemenų visiškai išbaigtas eilėraštis. Skiemenų išdėstymas 5 - 7 - 5. Kuo mažiau žodžių sudaro haiku - tuo didesnė kiekvieno žodžio energija. Svarbų vaidmenį vaidina ne tik kiekvieno žodžio prasmė, bet ir ryšys tarp jų. Haiku turi būti vizualus.

Kūriniams atsiųsti yra skiriamos dvi paros nuo užduoties paskelbimo. Kol dar nesibaigė kūriniams rašyti skirtas laikas, autoriai gali savo kūrinius redaguoti. Kūrinio atsiuntimo laikas, tai paskutinio redagavimo laikas.

Vertinimas

Vertintojų komisiją sudaro neporinis vertintojų skaičius. Pirmame etape kūriniai vertinami balais 0 - 0,1 - 0,2 - 0,3 - <…> - 4,9 -5. Po kiekvienu kūriniu paliekamas komentaras. Šešiolika geriausiųjų kūrinių pirmame etape išrenkami pagal vertintojų balų sumą. Kituose etapuose vertintojai nurodo poros laimėtoją. Juose vertinimo balai yra tik informacijai apie kūrinio kokybę. Laimi tas kūrinys, kurį kaip laimėtoją nurodo daugiau vertintojų.

Vertinimo kriterijai:
  1. Atitikimas taisyklėms
  2. Technika
  3. Bendras įspūdis

Draudžiama

Draudžiama palikti užuominas, kurių dėka galima būtų suprasti kas yra kūrinio autorius iki vertinimo pabaigos. Taip pat negalima rašyti ir kūrinio parašymo laiko.