Rašyk
Eilės (78072)
Fantastika (2284)
Esė (1538)
Proza (10868)
Vaikams (2684)
Slam (68)
English (1208)
Po polsku (340)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 12 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter
Batlai » Muštynės'10 » Taisyklės

Tai, kas nauja
Jeigu žinote, kas yra ir kaip vyksta mūšiai, jums turėtų užtekti šitos santraukos:
- Mūšio esmė - parašyti tekstą, kuris yra skirtas konkrečiam priešininkui, kalba apie jo tekstus, kūrybos bruožus, stilistiką ar pan.
- Mūšio žanras - poezija. Apimties apribojimai: nuo 4 iki 44 eilučių.
- Atrankinis etapas vyks kaip ir ankstesniuose mūšiuose: etapas turės temą ir vyks anonimiškai.
- Kituose etapuose autoriai privalės nurodyti savo autoriaus vardą prie kūrinio pavadinimo
- Nuo antro iki paskutinio etapo autoriai nebus iš anksto poruojami - poros bus paskirstomos tik prieš prasidedant mūšiui.
- Kai kurie etapai gali turėti papildomų reikalavimų.

Apie

Mūšis - tai literatūrinės kovos. Jų metu autoriai turi parašyti kūrinius per parą nuo užduoties paskelbimo. Po to vertintojų komisija vertina kūrinius ir į kitą etapą patenka tik tam tikras kiekis geriausiai įvertintus kūrinius parašiusių žmonių. Taip konkurentų vis mažėja ir, galų gale, laimi vienas vienintelis.

Tema/Užduotis

Šiame mūšyje tik atrankinis etapas turės konkrečią temą. Kituose etapuose autoriai turės parašyti tekstą, kuris yra skirtas konkrečiam priešininkui, kalba apie jo tekstus, kūrybos bruožus, stilistiką ar pan. Kūrinio tikslas turėtų būti "įgelti", "užvažiuoti" priešininkui, bet galimas ir kitoks dvikovos traktavimas.

Skirstymas poromis

Šio mūšio etapuose autoriai nebus paskirstomi į poras iš anksto, kaip būdavo ankstesniuose mūšiuose. Paskirstymas įvyks tik prieš pat etapo pradžią.

Anonimiškumas

Šis mūšis nėra anonimiškas. Tiesa, atrankiniame etape, kaip ir anksčiau, vertinimo metu autorių anonimiškumas bus išlaikytas, tačiau nuo antro etapo autoriai privalės nurodyti savo autoriaus vardą prie kūrinio pavadinimo.

Kūriniai

Šis mūšis yra poetinis, t.y. jame dalyviai rašo eilėraščius. Jokių konkretesnių žanro ar formos reikalavimų eilėraščiams nėra. Kūrinių apimtis - nuo 4 iki 24 eilučių.

Kūriniams atsiųsti yra skiriamos 24 valandos nuo užduoties paskelbimo. Kol dar nesibaigė kūriniams rašyti skirtas laikas, autoriai gali savo kūrinius redaguoti. Kūrinio atsiuntimo laikas, tai paskutinio redagavimo laikas. Laikas skaičiuojamas pagal svetainės serverio laikrodį, tad rekomenduojama nepalikti kūrinio talpinimo paskutinei akimirkai.

Dalyviai

Mūšis vyksta penkiais etapais. Pirmame etape dalyvauja visi užsiregistravę autoriai. Į antrąjį etapą patenka 16 stipriausiųjų kūrinių autorių. Nuo antrojo etapo visi kūriniai atsitiktinai suskirstomi poromis. Kova vyksta nebe tarp visų, o tik tarp atitinkamos poros kūrinių. Į tolimesnius etapus patenka po vieną kūrinį iš kiekvienos poros. Taigi, trečiajame etape lieka 8, ketvirtajame - 4, o penktajame - 2 dalyviai. Po penktojo etapo išaiškėja nugalėtojas.


Vertinimas

Vertintojų komisiją sudaro neporinis vertintojų skaičius. Pirmame etape kūriniai vertinami balais 0 - 0,1 - 0,2 - 0,3 - <…> - 4,9 -5. Po kiekvienu kūriniu paliekamas komentaras. Šešiolika geriausiųjų kūrinių pirmame etape išrenkami pagal vertintojų balų sumą. Kituose etapuose vertintojai nurodo poros laimėtoją. Juose vertinimo balai yra tik informacijai apie kūrinio kokybę. Laimi tas kūrinys, kurį kaip laimėtoją nurodo daugiau vertintojų.

Vertinimo kriterijai:
  1. Mūšio technika (Atrankiniame etape - atitikimas temai)
  2. Eilėraščio technika.
  3. Atitikimas papildomoms taisyklėms.
  4. Bendras įspūdis.


Daugiau informacijos

Kilus klausimams ir neaiškumams kreipkitės:
http://www.rasyk.lt/user-4640.html