Rašyk
Eilės (77271)
Fantastika (2263)
Esė (1538)
Proza (10804)
Vaikams (2638)
Slam (65)
English (1199)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter
Batlai » Euro batlas » Taisyklės

Apie

Batlas - tai literatūrinės kovos. Jų metu autoriai turi parašyti kūrinius per parą nuo temos paskelbimo. Po to vertintojų komisija vertina kūrinius ir į kitą etapą patenka tik tam tikras kiekis geriausiai įvertintus kūrinius parašiusių žmonių. Taip konkurentų vis mažėja ir, galų gale, laimi vienas vienintelis.


Dalyviai

Batlas vyksta penkiais etapais. Pirmame etape dalyvauja visi užsiregistravę autoriai. Į antrąjį etapą patenka 16 stipriausiųjų kūrinių autorių. Nuo antrojo etapo visi kūriniai atsitiktinai suskirstomi poromis. Kova vyksta nebe tarp visų, o tik tarp atitinkamos poros kūrinių. Į tolimesnius etapus patenka po vieną kūrinį iš kiekvienos poros. Taigi, trečiajame etape lieka 8, ketvirtąjame - 4, o penktąjame - 2 dalyviai. Po penktojo etapo išaiškėja nugalėtojas.


Vertinimas

Vertintojų komisiją sudaro neporinis vertintojų skaičius. Vertintojais automatiškai tampa prieš tai vykusių kovų finalininkai. Kiti vertintojai renkami atsižvelgiant į jų kompetenciją. Pirmame etape kūriniai vertinami balais 0 - 0,1 - 0,2 - 0,3 - <…> - 4,9 -5. Po kiekvienu kūriniu paliekamas komentaras. Šešiolika geriausiųjų kūrinių pirmame etape išrenkami pagal vertintojų balų sumą. Kituose etapuose vertintojai nurodo poros laimėtoją. Juose vertinimo balai yra tik informacijai apie kūrinio kokybę. Laimi tas kūrinys, kurį kaip laimėtoją nurodo daugiau vertintojų.

Vertinimo kriterijai:
  1. Temos interpretacija, atskleidimas, plėtotė.
  2. Eilėraščio technika.
  3. Bendras įspūdis.

Reikia nepamiršti ir to, kad viso batlo tema "Europos Sąjunga".


Kūriniai

Šis batlas yra poetinis. Visi siunčiami kūriniai turi būti ne trumpesni nei šešios ir ne ilgesni nei dvidešimt eilučių. Kūriniams atsiųsti yra skiriamos 24 valandos nuo užduoties paskelbimo. Kol dar nesibaigė kūriniams rašyti skirtas laikas, autoriai gali savo kūrinius redaguoti. Kūrinio atsiuntimo laikas, tai paskutinio redagavimo laikas.


Draudžiama

Griežtai draudžiama palikti užuominas, kurių dėka galima būtų suprasti kas yra kūrinio autorius, iki vertinimo pabaigos. Taip pat negalima rašyti ir kūrinio parašymo laiko.