Rašyk
Eilės (75812)
Fantastika (2218)
Esė (1521)
Proza (10679)
Vaikams (2570)
Slam (50)
English (1166)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 4 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Tobulėjimas Ar būna taip, kad kas nors rašo ir gauna kuolus, bet mokosi, tobulėja ir po kurio laiko  ima gauti penketus? Arba ketvertus. Ar įmanoma tobulėti?
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-25 13:26
Mylista sutinka su viskuo
Le Hawk: dėkui, kad priėmėt mano siūlomą žaidimą. Išsamiai pakomentavau jūsų tekstą, mano vertinimas 3.

Kadagiui: Jūsų valia, kad nesiryžot pabandyti pažiūrėt kritikai į akis. Daugiau nebesiūlysiu. Tyla gera byla.

Kunardu: pakomentavau jūsų tris eilėraščius. Vetinimai nėra itin geri, bet, jeigu stengsitės, tai manau, kad laikui bėgant pagerės.

Įvertinkite komentarą:
Geras (5) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-25 09:46
Kunardu
O šiaip kalbant apie kritikus,tai turėčiau pagirti Tom Kom Potą. Kažkada buvau didžiai pasipiktinusi jo vertinimais ir komentarais,bet šiai dienai matau,kad žmogus tikrai nėra piktybinis.Savo balus pagrindžia logiška kritika/pagyrimais. Tad,dėkinga jam :)
Taip pat paminėčiau Tictac'ą,kuris,mano nuomone,taip pat išdėsto gan objetyviai kritiką/pagyrimus,tačiau yra pernelyg griežtas.Reiktų truputuką jam daugiau cukraus į arbatą įsidėti:).
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-25 09:39
Kunardu
Mylista,jei būtų noro - paskaitinėkite mano darbelius ir pareikškite nuomonę ,bei išsakykite kritiką. Būčiau dėkinga.:)
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-25 09:31
Šnekorius
Tobulėjimas – dalykas rimtas, bet toli gražu ne visiems pasiekiamas. Kaip besistengė Michailo Bulgakovo herojai, profesorius Filipas Filipovičius Preobraženskis ir jo draugas Ivanas Arnoldavičius Barmentalis iš Poligrafo Poligrafovičiaus Šarikovo padaryti kažką panašaus į žmogų ne vien išvaizda, bet ir suvokimu,  gavosi šnipštas. Dabar, skaitydamas kai kurių čia diskutuojančių pasisakymus, pradedu abejoti ar negalėjo atsitikti taip, gad Šarikovas susilaukė palikuopnių kurie kažkokiu būdu atsidūrė Lietuvoje.
Įvertinkite komentarą:
Geras (5) Blogas (3)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-25 08:50
Marquise
Jei tik manyčiau, kad yra kokia prasmė, atsakyčiau į visus klausimus, bet juk sugaiščiau tam nemažai laiko, o garantuoju, kad mano žodžiai vis tiek nepasiektų rašykų, jaučiančių nuoskaudas, sąmonės ir diskusija vėl tęstųsi taip, kaip nieko nebūtų buvę, nes jos tikrasis, pasamoninis ir garsiai (gal net sau patiems) nepasakytas tikslas yra ne kažką išsiaiškinti, suprasti, o tiesiog išlieti nuoskaudas ir pasiguosti, rasti užtarimą(pritarimą).
Įvertinkite komentarą:
Geras (4) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-25 07:20
Kadagys
Dar noriu pridurti kai kas labai gailėjo Asmodėjaus ir tictac ir girdėjau kai kuriuos kalbant geriau kuolas nei veidmainiškas penketas, turbūt geriau yra pagrįstas kuolas ar pagrįstas penketas, normaliai paaiškinus be įžeidinėjimų už ką jis yra parašytas. O jeigu tik rašyt kuolus ar penketus ir šalia pliurpti nesąmones net nesusijusias su esamais pažymiais manau gali kiekvienas, net šios diskusijos autorius ar aš ar dar kitas, bet tai jau pasityčiojimas iš kritikos ir vertinimų.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (3)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-25 07:08
Kadagys
Atsiprašau kad vėl kalbu apie vertinimus ir gerb. Mylistai atsakau aš esu ne kritikas ir to nedarysiu ko nenusimanau.
Apie vertinimus, jeigu jais tikėti tai gerb. kritikai atsakykite man prašau. Suprantu yra Laisvė, bet Laisvėje irgi negali manau daryti ką nori
kodėl yra iš viso leidžiami publikuoti uždengti su keiksmais kūriniai ir jie net yra vertinami?
Labai gražiai atrodo būna gražus kūrinys, mažiau įvertintas negu tas kurį galima abejoti ar iš viso galima leisti publikuoti.
Kitas klausimas jeigu aš rašau blogiausiai iš visų kiek tik yra čia vartotojų, kodėl mano kūrinius skaito, tai skaitytojai yra durni. Tai kodėl jie mažiau skaito pagal jūsų įvertinimus gerus kūrinius?
Žinoma yra ir mano mažai skaitomų, nieko nesakau.
Kodėl kritikai neturi savo atskiros nuomonės apie kūrinius, o ateina kaip avinų banda ir rašo vienodus pažymius, tai nors manau dėl akių reikėtų išsiskirti nuomonėm ir pažymiais. Arba jų visiems nerašyti.
Toliau prašau man pasakyti Kur komentaro teigiamo ir neigiamo, riba kada jis pasidaro nekonstruktyvus, o tik įžeidinėjimai autoriaus ir jo kūrinio. Ir kodėl atskiriems vartotojams taikomos skirtingai svetainės taisyklės? Šitą jau tikrai patyriau savo kailiu.
Kai pakomentavau gerb. Juodvarnio kūrinį, buvo sprendžiamas mano likimas, palikti mane svetainėje ar ne? Ir gerb Šnekorius parašęs analogišką komentarą po mano kūriniu. Kreipiausi administraciją ir man pasakė kad čia nieko blogo, klausimas kodėl Šnekoriui galima, o man negalima? Tikrai labai įdomu kodėl?
Gal jis turi kokias privilegijas?
Dar vienas klausimas Kodėl tokios aktualios, įdomios ir svarbios diskusijos yra užrakinamos, o visokios tikrai ne į temą nesusijusios nei su kūryba, nei kokie nors svarbūs šiai svetainei klausimais dienoraštinės diskusijos leidžiamos kurios tikrai nei svarbios nei įdomios?
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-25 06:26
Akivaras
Lol, diskusiją pavogė :D
Jau galvojau, kad turiu atsparumą visiems trolių išsidirbinėjimams. Cha.

Galėjot pavadinti šitą diskusiją kažkaip kitaip, pvz: "Diskusija išsirutuliojusi iš diskusijos "Tobulėjimas""
Nes dabar kabo visa ta nesąmonė po garbingu žodžiu "Tobulėjimas"
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-24 23:39
Le Hawk
Va, čia labai rimtai skamba. Matosi, kad yra rimtas požiūris į kritiką, o ne emocijų pliūpsniai ar asmeniškumai. Kaip tik tai, ko daugeliui mūsų (manau, kad tikrai DAUGELIUI) reikėtų.

Kodėl gi ne? Jei netingėsite skaityti, galiu pasiūlyti savo "Kaip merga pasturgaliu išgarsėjo" (iš 2 dalių).
Įvertinkite komentarą:
Geras (4) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-24 23:28
Mylista sutinka su viskuo
Galiu pasiūlyti Kadagiui ir Le Hawk, jeigu pageidaujate, parašyti po vieną kritiką vienam jūsų kūrybos kūriniui. Paprastai nevertinu atsitiktinių darbų kuolais, jeigu man nepatinka darbas, bet autorius nekvietė jo perskaityti, tai ir nerašau pažymio. Išimtis - tie atvejai, kai autorius piktnaudžiauja šia svetaine (pavyzdžiui, asmeniškai puldinėja kitus; arba šiukšlina tą pačią per tą pačią žinutę diskusijose; arba pakartotinai deda rašinius, kurie jau buvo iškuolinti, ir dar prašo admino (du kartus) jį pataisyti; ir panašiai).

Mano sąlygos štai tokios.

1. Vertinsiu pagal geriausią savo sugebėjimą, absoliučiai sąžiningai, atsižvelgdamas ir į geras, ir blogas puses, ir visiškai nekreipdamas dėmesio į kitus vertinimus.

2. Iš anksto nurodau, kas, mano nuomone, yra dideli trūkumai: a) tiesioginis plagiatas; b) netiesioginis plagiatas, bet daugkartinis dažnai kitų autorių kūryboje nuvalkiotų minčių ir struktūrų naudojimas; c) nelogiškumai, nesklandžios, pačios sau prieštaraujančios mintys; d) aplaidumas, nevalyvumas, neišbaigtumas; d) perdėtas egocentrizmas, kai kūrinys yra rašytas savo ego pamaloninti, o ne skaitytojui.

3. Iš anksto nustatau, kas, mano nuomone, yra dideli privalumai: a) autentiškos, kūrybingos mintys, nematytos idėjos; b) įtraukiantis, intriguojantis pasakojimas; c) stiprus kūrinio emocinis poveikis; d) graži kalba, graži kūrinio forma.


Esu rašykuose jau penkti metai, tai yra mano antra inkarnacija. Ir ankstesnėje, ir dabartinėje inkarnacijoje gavau pieštuką. Rašau siužetinius tekstus, ne sąmonės srautą ir ne postmoderniąpoeziją. Taigi, esu rašantis kritikas ir negalėsit burnoti, kad vertina kažkas, kas pats nesugeba rašyti. Dviejuose rašykų prozos konkursuose buvau pačių rašykų bendruomenės išrinktas kaip geriausias kritikas - mėgėjas, taigi, daugumos rašykų nuomone mano kritika yra vertinga. Kritiko ženkliuką gavau neseniai, jo neklausęs ir neprašęs.

Paskutinė mano sąlyga tokia.

Jeigu pasirodys, kad jūsų pasiūlyti vertinimui kūriniai gaus neigiamą mano vertinimą (1 arba 2), tai:

a) besąlygiškai ir be atsikalbinėjimų priimsite tą vertinimą ir

b) nustosite šiuklinti svetainės diskusijas nuolatiniais bambėjimais, kad nėra kritikų, kad talentai skriaudžiami,  kad esate nesuprasti ir netinkamai vertinami. Ir tai būtų besąlygiškas įsipareigojimas, žodis, kurio privalot laikytis.


Savo komentarus parašysiu ir po jūsų tekstais, ir įkelsiu į šitą disukusiją. Perspėju, kai tekstas yra itin prastas, galiu būti itin skaudžiai kritiškas. Sarkastiškas, dygus, pirštu primygtinai parodantis kiekvieną nusišnekėjimą ir klišę.

Siūlykite savo tekstus, jei turit tam drąsos. Pirštinė mesta.Įvertinkite komentarą:
Geras (5) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-24 22:41
47965
kodėl atsiranda penketai
pažintys, prisitaikymas tekstais
prie esančios bendruomenės lygio
asmeniškai išsivadavęs patobulėsi
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-24 22:34
47965
brodskio esė
ištrinti liaupsę ir peikimą
kas matė interaktyvios kritikos internete
kadagys užtat nusimano apie ne-kritiką
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-24 22:29
Kadagys
Geras klausimas, ką gali atsakyti apie tai nenusimanydamas.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-24 22:26
Antares
menas yra tai kas vertinga. paklausk savęs artai ką parašei yar bentkiek vertingatau pačiam ar kitam, ir suprasi kiek tame meno
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-24 22:25
Kadagys
Bet tikrai geros kritikos čia yra labai mažai, daugiau kūrinių apibendrinimai, teigiami ar neigiami. Tik kritiko subjektyvi nuomo0nė. Paprašius suprantamos kritikos, tik patyčios. Sutinku tobulėti ir atsirinkti reikia gerą kritiką manau reikia. Bet gali tik tiek, vien lieka savos jėgos.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-24 22:25
Antares
visų pirma tai aš iš čiatrinčiau bet kokią ne kūrybiniopobūdžio diskusiją, temą, komentarą. ot tada pasimatytų kas čiako susirinkęs.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-24 22:23
Le Hawk
Na, ne visas rašymas yra menas. Pavyzdžiui, publicistika ar esė - argi tai menas? Ne, tai realaus gyvenimo atspindys. Bet tai vis tiek yra literatūra.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-24 22:23
47965
prašom pavyzdžius ir neabejotinus įrodymus
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-24 22:22
Antares
lygis kai supranti jog nieko nesupranti taakimirka tau prašviesėja akis. lygis, kurįpripažįstą mažu mažiausiai šimtas tūkstančių žmonių, odar geriau šimtas milijonų. rašyko lygis visaine lygis. rašykai tėra pramogų svetainė kitokio mąstymožmonėms, tiems kuriems lyg ir įdėta vynuogės sėklelė kūribingumo, bet daugiau saviraiškos ir savirealizacijostrūkūmas. čia tėra rašeivų klubas. omenas yra kitur
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-10-24 22:18
Le Hawk
Na, tobulėti čia galima. Yra daugybė gerai rašančių žmonių, yra daugybė gerai komentuojančių, tik toli gražu ne visad jie su kritikų ženklais. Reikia labai atsirinkti, kur yra konstruktyvi kritika, o kur yra destruktyvus trolinimas. Kiti gal pyktį dėl asmeninių problemų (kurių turime mes visi be išimties) išlieja čia... Visaip būna. Kitą kartą žiūri - absoliučiai lieva rašliava išliaupsinta, o prie gero kūrinio kiekvieno žodžio kimbama (kartais atrodo - nėra prie ko prisiknisti, tai knisinėjamasi prie bet ko). O dar jei autorius nepatinka...

Dar yra tokia žmogiškos psichologijos ypatybė, irgi čia pasireiškianti kartas nuo karto - vertinti ne tai, KAS parašyta, o pagal tai, KAS parašė. Ką, čia tas sovietinis krikščionis Le Hawk vėl nusišneka? Minusas (arba kuolas), net neskaičius. Nes Le Hawk kažkoks nefainas, jis ten kažkada kažkur kažką parašė, kas man nepatiko, aš jam dabar visad kuolus dėsiu, ir komentarus minusuosiu.
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas
1 2 3 4 5
[iš viso: 95]


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą