Rašyk
Eilės (77976)
Fantastika (2287)
Esė (1544)
Proza (10887)
Vaikams (2693)
Slam (68)
English (1210)
Po polsku (354)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 34 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

2019-12-26 13:05
ONYX

Kalėdai

Su Kalėdai jus vysus mana mėli rašitajai!
2019-12-25 23:46
ONYX

Vėnyšumai

A žynatia chėbra, jus labai vėnyši, nors vot giarai pasygalvuojus kas tian žyna ar jus - nu ar tė katrė riatkarčeis ušbėga...
2019-11-23 11:25
ONYX

Keistumai

Regis šiąnakt vėl sapnavau jus...

Paryčiui pašokote iš lovos, užsivilkote džinsus ir rudą sijoną. Atrodė neįprastai, bet stilingai, jeigu tikėsime mano objektyvumu. Skubėdama išbėgote į prieškambarį, visiškai nesidrovėjote mano tėvų, kalbėjote draugiškai ir gyvai, tarsi visą gyvenimą juos pažinotumėte. Tai buvo labai neįprasta, tiksliau tariant, abudu dalykai atrodė keistesni vienas už kitą. Visų pirma, aš daugybę metų negyvenu su tėvais. Bet labiau mane nustebino jūsų ekstravertiškas bendravimo būdas. O gal tai visai ne jus aš susapnavau?

Kad ir kaip būtų, nemažiau mįslingas dalykas nutiko gerokai prieš tai. Dabar jau negalėčiau atsekti įvykių priešistorės ir kaip mes nakčia atsidūrėme mano kambaryje, bet prisimenu jūs kiek pyktelėjote, spėju, ne tiek dėl mano negrabių veiksmų, kiek pasigedusi akių kontakto ir švelnaus dėmesingumo. Tačiau netrukus prietemoje vėl išvydau jus šypasantis. Šįsyk nepuoliau taisyti padėties ir mes užmigome greta iki pat suskambant žadintuvui.

Tiesą sakant, tokie romūs scenarijaus vingiai man visiškai nebūdingi – jau tuomet supratau, kad sapnuoju... O vis dėlto – dabar jau esu visiškai tikras – tai buvote jūs!
2019-10-07 20:04
ONYX

Ne_žemiški pa_si_matymai

Atsikimšę rožinio „Zinfandelio“, gaminome toli gražu jau ne pirmą mūsų vakarienę. Aš lupau bulves, o ji dorojo šaldytą triušelį iš „Lidlo“. Tolumoje pro miško medžius pastebėjau milžiniško baliono kontūrą. Šūktelėjau iš nuostabos, rodydamas į tą pusę. Tačiau ji gana ilgai nieko neįžiūrėjo, markstydama savo mėlynas akis į tolimus tolius, kol visa oro balionų armada prasprūdo į vakarėjantį dangų.

– Ai va, jau matau! – pagaliau suplojo kruvinais delnais.

Man beliko tik atsidusti ir liūdnai palinguoti galva.

– Jeigu vieną dieną mus užpultų ateiviai iš kosmoso, – pasakiau, įdėmiai apžvelgdamas horizontą, – pamatytum juos, kai jau būtų iščiulpę mums smegenis.

Beveik fiziškai pajutau stojusią tylą. Tuomet ji atsigręžė ir debtelėjo į mane kažkaip įtariai – tarsi tai aš būčiau tas žioplys neįžvelgęs artėjančios grėsmės ir pražudęs visą planetą. Su moterimis visada taip, jos visuomet viską supainioja, prakišinėdamos juodą už baltą ir atvirkščiai. Senų senovėj įtariau, kad šita rūšis atsiųsta į žemę sabotuoti, migdyti mūsų budrumą, susukti mums...

– Smegenis? – ji kilstelėjo savo dailius antakius. – Tu sakei smegenis?

Mano nugara nusirito pagaugai.

– A-ha, – teištariau, sustingęs ir sukrėstas netikėtos invazijos į savo minčių pasaulį.

O ji kažkodėl pratrūko kvatotis.

– Nu tu blet’ ir kosmonautas!

2019-07-23 22:22
ONYX

Frozen

Taip jau nutiko, jog patyrusį technologą, vykdantį savo kasdienę pareigą, netyčia uždarė skerdyklos šaldytuve. Pamaina ėjo į pabaigą. Netrukus visas cechas iškeliavo namo. Niekas neišgirdo sklindančių riksmų ir smūgių į storas šaldiklio sienas. Tas žmogelis visą naktį nešiojo šaldytą mėsą iš vieno galo į kitą, ir atgal. Ir šitaip be jokios atvangos... 

Šią istoriją vaikystėje išgirdau pasakojant tėvą. Nežinau ar ji mane sukretė, tačiau išties paliko neišdildomą įspūdį. Galbūt ir tėvas ją buvo kažkur girdėjęs, o anam pasakotojui irgi kažkas paporino prie čierkelės. Na ir t. t. 

Tačiau tokios istorijos negali būti tiesiog išgalvotos. Dabar, po daugelio metų jau nedrįstu klausinėti tėvuką. Vis dažniau, išgirdęs kokį seną dalyką, jis kraipo pražilusią galvą, susimąstęs atstato lūpą, sako neatsimenąs, o akyse iš tiesų pamatau abejonę. 

Galų pagalėj, pasakojimo kilmė dabar ne tiek jau svarbi. Tačiau tuomet, priešais mano vaikišką žvilgsnį, atsivėrė storos, apšerkšnijusios seifinės durys. Žmogaus akių nesimatė pro antakių šerkšną, jis vos bestovėjo ant kojų ir pamėlusiais savo kumščiais gniaužė suledėjusi kumpį.

2019-07-16 18:51
ONYX

Pasiruošimai

svetainėje vėl naršo tūkstantis
veikiausiai - mirusios sielos
turbūt atvažiuoja Revizorius
nejau mumis šitaip parduos...
2019-04-07 20:48
ONYX

Vidinis kalendorius

Ryt vėl pirmadienis. Negali sakyt, kad saulė nešvies, o vis dėlto kažkaip pritrūksta tos trečios dienos jau kurį laiką, kelinti metai...
2019-01-19 00:00
ONYX

Mano atostogai

Nuo rašymo taip pat retsykiais pravartu pailsėti. O žinote kas smagiausia, kai leidi sau taip atsipūsti? Tuomet žmogus atsipalaiduoji, niekas nebeslegia, nebelieka jokių „reikia“ ir „privalu“, imi rašyti be įtampos – štai taip paparastai, šviesiai, kaip ateina „nuo rankos“.

2018-11-01 23:47
ONYX

Virš jūros aitvarai

.    Tos visos kaukės, apsimetančios šaltomis ir lakoniškomis, ironiškomis, paskendusiomis savame pasaulyje ir panašiai, - iš tiesų, viso labo iliuzorinės pamėklės virš vandenyno mėlynuojančioje padangėje, išpieštos teatrinėmis tragikomedijų grimasomis, kiauromis, pusmėnuliu iškreiptomis burnomis žvelgiančios žemyn į mažus berniukus ir mergaites, laikančius pavėjui įtemptas aitvarų virveles. Jie pasislėpę už pakrantės kopų, iš ten šnara karklai ir gubojos, ir vaikiški šnabždesiai; kiekvienas timpčioja savo aitvarą, bet nežino, kas laiko virvelę kitoje kalvos pusėje, tik mato dangun išpustus pajacus - liūdesy, ironijoj, mąslume sustingusias kaukes, pro išpjautas burnaskyles stumdančias viena kitai žodžius be taškų ir kablelių, be didesnės prasmės ir didžiųjų raidžių. Tai net ne žodžiai, o kiaurai išpjautas burnas praskriejantys vėjo šuorai ir nieko daugiau.

    Ir vis dėlto apačioje girdėti šnabždesiai, ten tik mergaitės ir berniukai, kuriems seniai jau metas namo, bet jie čia, atskirti karklynais ir smėlio keteromis, atėję skirtingais takais, niekaip nepažįstami, nors apylinkėse tėra vienas kaimas ir kelios žvejų sodybėlės. Jų niekas nepasigenda, niekam jie nerūpi - maži berniukai ir mergaitės leidžia į padebesius savo aitvarus... Kelias akimirkas jų pirštukai pajunta liečiantys dangų.
2018-08-02 23:05
ONYX

Įvykis sankryžoje

l    Šiandien apturėjau idiotišką įvykį. Sustojus prie šviesaforo, priešais stovinčią mašiną aplenkė kita, ir užlindo pirma visų. Maža to, vyras pravėrė dureles ir atsisukęs kažką intensyviai aiškino merginai taip pat iškišusiai galvą pro langą. Atrodė, kad bara ją, ar panašiai.
    Niekaip nesuvokdamas, ką ji padarė netinkamai, kelias akimirkas svarsčiau ar verta veltis. Bet vyras vis nesilovė. Galiausiai iššokau iš mašinos ir kapotais žingsniai nužirgliojau prie įžūlaus vairuotojo.
- Tu čia jautiesi labai gudrus? - paklausiau gana agresyviai.
    Vyras dargi pasirodė kažkur matytas. Šalia jo sėdėjo moteris, matyt, žmona.
- Ten mano dukra, - jis vos linktelėjo į aplenktą mašiną, veik nedrįsdamas tiesiai pažvelgt į mane.
- Oi... Tikrai atleiskite, - mane tuojau persmelkė, ir aš, dar sykį atsiprašęs, taip pat skubriai nupėdinau atgal.
    "Čia tau, blet' , pamoka" pasakiau tyliai, kiek atsilikęs važiuodamas jiems iš paskos. Laimei, abu automobiliai netrukus nusuko, bet kvailas jausmas persekiojo mane iki pat namų durų.


1 2 3
[iš viso: 21]
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą