Rašyk
Eilės (78093)
Fantastika (2304)
Esė (1552)
Proza (10908)
Vaikams (2712)
Slam (73)
English (1198)
Po polsku (369)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 5 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter







“… vaikams padaryti nusikaltimai smogia atgal visai žmonijai.”
“Karus organizuoja vyrai, bet sąmyšis jų galvose yra ankstesnių kartų vyrų ir moterų auklėjimo ir elgesio padarinys.”
“Norint kovoti su žiaurumu, pirmiausia jį reikia suvokti. Jei vaikystėje (kaip kad Hitlerio ir artimiausių jo sekėjų) nebuvo jokios alterantyvos griežtumui, prievartai, bukai galiai ir šaltumui, jei buvo niekinamas bet koks silpnumas, švelnumas, gyvybingumas, prievarta atrodo teisinga. Vaikas jaučiasi nusipelnęs smūgių, idealizuoja skriaudikus, o vėliau pats ieško objektų: kitų žmonių ar tautų – kuriems galėtų suversti kaltę ir pats išsiteisinti. Taip jis tampa skriaudiku.”
"Jei vaiko auklėjimas pateikiamas kaip meilės įrodymas, kyla painiava, vėliau turėsianti padarinių. Jei taip auklėtas žmogus įsitrauks į politiką, jis tęs pradėtą naikinimo darbą, bet save vadins geradariu, kaip kadaise jo tėvai. Ir Stalinas, ir Hitleris neva norėjo tik gero. Žudynės tebuvo būtina priemonė pasiekti kilniam tikslui. Tokią ideologiją jie perėmė iš abiejų tėvų. Jei vienas iš tėvų būtų tapęs padedančiu liudytoju ir saugojęs vaiką nuo kito žiaurumo ir beširdiškumo, toks vaikas vėliau nebūtų tapęs nusikaltėliu."

„Kita vertus, jei būtų daugiau mylėti gebančių motinų ir tėvų, mūsų pasaulis būtų kitoks, žmoniškesnis. Jei žmonės vaikystėje patirtų meilę, aiškiau suvoktų, kas tai yra; biografai tikrai nevadintų motiniška meile to, kas iš esmės yra kalėjimas, koncentracijos stovykla, šaldytuvas, kosmetikos salonas ar dopingo parduotuvė. Daugumos šiuolaikinių biografų požiūriu, Stalinas ir Hitleris turėjo „mylinčias motinas.“ 

„Nors Busteris Keatonas prisimena įvykius, pačios išnaudojimo ir pažeminimo traumos nesuvokia. Todėl jis turi ją kartoti nesuskaičiuojamą daugybę kartų, jos nejausdamas. Anksti išmokta pamoka, kad nevalia rodyti ir paisyti savo jausmų, neužsimiršo.“

„Menininkai dažniausiai nesąmoningai pristato visuomenei daug paslėptų tiesų, tačiau tos tiesos esti užmaskuotos simboliais. Taip jie pelno savo gerbėjų prielankumą. Tačiau jie neparodo kančių ir žalingo elgesio šaknų. Tai padaryti įmanoma tik didinant sąmoningumą.“


2019-11-07 23:42
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą