Rašyk
Eilės (77851)
Fantastika (2280)
Esė (1536)
Proza (10855)
Vaikams (2678)
Slam (67)
English (1203)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 23 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook TwitterSenė 2


Pirmiausia, pažvelgė į dangų, tuščią, be jokio debesėlio, toli nuo jos kūno, kažkur labai aukštai. Stovėjo, žiūrėjo, kiek  išgalėdama, užvertusi galvą, iki nudiegė kaklą.
Lėtai, labai lėtai tada, ji, pamiršusi apie viską pasaulyje, žengė prieš savo valią, be tikslo, pamiršusi apie viską pasaulyje. Buvo karšta, jau įsidienoję, nusitvėrusi ranka lazdos, senė judėjo į priekį: šliapt, šliapt, šliapt, sunkiais guminiais batais per išartą vagos brydę, per aukštas balandas, bulvių derlių su dryžuotais kolorado vabaliukais - labai mažais vabaliukais, dar tik gimstančiais. Susikuprinusi, pasilenkusi, ji rinko juos iš pradžių į savo šiltą delną, tada, metė į sijoną, arba metalinį kibirėlį, kažkur, juk tikrai...
Perėjo į kitą lauko pusę, dar kartą atsigręžė, kad įsimintų, iš kur atėjo: mato tolumoj, medinė sodyba, jau kiek pakrypusi, ant jos stogo gandrų lizdas, supintas iš plonų, sausų šakelių. Gaivus obelų bei slyvų pavėsis, is
karto sunkiai atpažįstamas, tarsi ne jos būtų; gal kitos akys ir įžiūrėtų, pamatuotų. Taip susimaišę jai galvoje buvo, dėl to išvažiavimo - juk dar gyva.

Į kiemą įvažiuoja į mašina, varklis nutyla, durys prasiveria, tada pro jas  kažkas išlipa ir dingsta prie durų.
Maždaug pusvalandis.
Vairuotojas pasirodo nešinas maišu rūbų. Dar maisto likučių. Iš paskos nuo greito žingsniavimo randasi oro banga, svetima kaip ir jo paties kūnas, pirmą kartą senei tokia nemaloni, jai priešais kito žmogaus, ir ji jautė keistą šiurpulį. Įsėdo į jo mašinėlę, atsisveikino su kaimynais, bet niekam nepamojavo – tik už lango pasislėpusiai merginai. Pirštus pakėlė, delną ištiesė, nes niekados nemanė, kad būtent taip viskas ir pasibaigs, taip bus.
Ji išvažiuos savo noru, neįkalbinėjama.
Senelių namuose nėra blogai, mąstė senė, mane lankys. Sveikata juk dar gera.
Atsirado tiršti debesys, vietomis permatomi, o po jais pasislėpė žemė, lyg nebeegzistuotų.


2017-07-08 20:39
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą