Rašyk
Eilės (66934)
Fantastika (2022)
Esė (1598)
Proza (9760)
Vaikams (2329)
Slam (53)
English (1028)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 6 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Knygynas manoknyga.lt


Kaip milžinai su tankais kariavo

(tikroviška pasaka)

  Išdidžiai iškėlusi galvą ėjo Lietuva. Ėjo į Laisvę, išsvajotą, iškentėtą nelabųjų priespaudoje. Ėjo, ir visi kraštai jai pavydėjo. Bet priešas nesnaudė. Dar nebuvo sutriuškintos jo galybės. Taigi, jis pasiuntė prieš Lietuvą tankus. Žlegsėjo vikšrai, dūmijo vamzdžiai, braškėjo keliai jiems važiuojant. O juos dėl visa ko lydėjo automatai. Taip tikėjo savo pergale nelabieji.
  Ir suprato lietuviai, kad kelyje į Laisvę dar teks susikauti su priešu, jo atsiųstais tankais ir automatais, kitaip jos nematyti!  Ir susibūrė lietuviai aplink svarbesnius šaliai taškus: Parlamentą, Radijo ir televizijos Bokštą, Spaudos rūmus. Labiausiai lietuviai būrėsi aplink Parlamentą, nes manė, kad tankai puls pirmiausia jį. Tačiau tankai, jų nepakastojo numirėlio Lionino įsakyti, pirmiausia puolė Bokštą. „Pirmiausia užimti žiniasklaidos priemones. Kad niekas nieko apie mūsų kruvinai juodus darbus nesužinotų! “ – toks buvo Lionino priesakas. Tankai kruopščiai jį vykdė.
  Ir štai, tankai jau puola Bokštą. Lietuviai ginasi kiek gali: kas rėkia šaukia, norėdamas perrėkti tankų burzgimą, kas mėto į tankus po ranka pakliuvusius akmenis, o kas tiesiog skanduoja modamas ranka, bet tai tankams nė motais. Kova žūtbūtinė, o persilaužimo nematyti. Nors tankų ir nedaug, bet jie šarvuoti, o lietuviai – plikomis rankomis stengiasi nustumti juos nuo Bokšto. Bet pykšteli toks tankas per savo ilgą vamzdį, ir lietuviai išsklaidyti. O kur dar tankų palydovai – automatai. Tie pyškina ne tuščiais šoviniais! Ir mato lietuviai, kad nenugalės jie tankų, kad pralaimės.
  Tik staiga iš kažin kur prie Bokšto atsiranda Trylika milžinų. Ir automatams pasidaro striuka. Vienas milžinas pačiumpa automatą už pakarpos ir meta jį per visą lauką tolyn, ir numeta prie pat jų sostinės - Musių miesto. Kitas automatą užmeta net ant Mėnulio.
  Tačiau tankams tai kas: jie ir be automatų iriasi priekin, ir nupučia jie milžinus iš savo pabūklų paleisdami papliūpas. Tuoj ir Trylika guli mūšio lauke bejėgiai. Atrodo, tankai jau prasibraus prie Bokšto, ir viskas bus baigta.
  Tačiau ne! Iš kažkur pasirodo Keturiolikta milžinė. Dešimt kartų didesnė už visus Trylika kartu sudėjus. Ji lengvai, žingsnis po žingsnio, žengia per kruviną lauką link tankų. Štai ji prieina juos, nė kiek nepaisydama jų papliūpų, pačiumpa vienam už vamzdžio ir jį sulanksto, kitam tankui duoda sprigtą ir tas apvirsta aukštyn vikšrais, trečią paprasčiausiai užmina koja ir sumurkdo į purvą, net vamzdžio nesimato. Kiti tankai išsigąsta, apsisuka, ima bėgti, bet kur tu pabėgsi, brolau, nuo Milžinės. Nė vieno jų nelieka.
  Taip sutraiškiusi visus priešus, ji susirenka Trylikos kūnus, susideda į prijuostę ir nueina. Niekas nežino kur: ar pas Dievą į Rojų, ar pas Sentėvius į Dausas, ar dar kur nors. Tik seni dainiai epais apdainuoja jos žygius, bet ir jie nežino, kur ji gyvena.
  Tačiau nuo tos dienos tankai ir automatai bijo įkelti koją į Lietuvą. Žino, kad nuo jos gaus į kailį. O lietuviai džiaugiasi gyvendami Laisvėje. Džiaugiasi ir dėkoja už ją Trylikai milžinų ir Keturioliktajai milžinei.
2017-01-12 10:29
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2017-01-15 16:41
Ladzius Ojius
Aurimai, tai kad mirtis - svarbiausias įvykis žmogaus gyvenime, sugalvojau ne aš. Tai radau vienoje religinėje knygoje, ir aš, ilgai galvojęs, supratau, kad tai tiesa.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-01-14 17:37
Aurimaz
Deja, mes nesuprantame mirties paslapties, o ji svarbiausias įvykis žmogaus gyvenime.

...kai mane laidos, verksiu iš neapsakomos laimės, kad svarbiausią savo gyvenime "įvykį" patyriau :) O po to gal reiks tortuką Maksimoj nusipirkt...

Ladziau, jūs kartais taip fantastiškai pakalbate, galima naujus "Miunchauzeno nuotykius" kurti lygioje vietoje.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-01-14 12:53
cerera
Kompiutery gali sau pasilikt, bet iš rašyk.lt ištrint būtų visai nebloga mintis :-)

Tiesa, ši paslauga yra mokama :-)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-01-14 12:16
Ladzius Ojius
Matau, kad paliečiau labai opią stygą. Todėl labai atsiprašau visų, kuriuos įžeidžiau šiais savo kūrinėliais. Juos pašalinu iš savo kompiuterio. Maniau didvyrius pagerbsiąs, prilygindamas juos milžinams, bet likau nesuprastas... Jei būtume buvę bailiai, tai nebūtų buvę jokių aukų, bet ir Nepriklausomybės neturėtume! Būtume išvirę kapitalizmo (jį sugrąžino Gorbačiovas) katile ir turėtume tokį pat statusą, kaip, pvz., dabartinė Baškirija ar Udmurtija. Deja, mes nesuprantame mirties paslapties, o ji svarbiausias įvykis žmogaus gyvenime.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-01-13 23:26
Nuar
Gerbiamas autoriau, o jūs žinote, kad tų audringų įvykių metu rankomis teko šalin stumti ne tik rusų tankus ir šarvuotas mašinas, bet ir įsiaudrinusią tautiečių minią. Keletą dienų prieš atgaunant pastatą Nr.49 Konarskio gatvėje, Vilniuje grupelė piliečių, panašiais kaip pas jūsų deklaratyviais pareiškimais, ėmė raginti žmones peržengti improvizuotą užtvarą. Mums paskambino į gatvėje stovintį vagonėlį ir telefonu pasakė, kad jei minia peržengs užtvarą, Pskovo desantininkai pradės šaudyti. Mes stūmėme minią rankomis, vienoje rankoje rodydami jiems LRT darbuotojo pažymėjimą, kita stengdamiesi suvaldyti žmones. Prieš mane buvo  vyriškis, tokiais pat žodžiais, kokius naudojate jūs, ragindamas nedidelę grupę moteriškių brautis į kareivių užimtą pastatą. Kai išgirdo, kad kareiviai išsirikiavo prie langų ir yra pasiruošę šaudyti, tas vyriškis pradėjo trauktis atgal, bet vis tiek šaukė iš už moterų nugarų. Jis traukėsi vis toliau ir toliau, jo balsas tilo ir minia ėmė rimti. Aš žinojau, kas į mane taikėsi iš vieno antro aukšto kabineto lango. Pas vieną kareivėlį buvo SVD, pas kitą AKS su normaliu vamzdžiu. Aš šią įžangą padariau todėl,kad pasakyčiau jums,kad aš ten buvau. O jūsų ten nebuvo. Kadangi jūsų nebuvo, jūs nežinote nieko apie tų dienų įvykius ir neturite ką papasakoti savo skaitytojui, todėl rašote nesąmones. Man yra skaudu, kad jūs taip suniekinote tikrus daugelio žmonių atsiminimus. Rašinio įvertinimas "žemiau plintuso".     
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-01-13 14:28
Aurimaz
tik su 14 žuvusių aukų iškovota Laisvė - tai kažkas nerealaus
Sekant tokią logiką, jei būtų žuvę kokie 300-500 gynėjų, tai čia jau "nieko tokio", taip?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-01-13 12:47
Ladzius Ojius
Gerb. Vetra Vika, taip, Laisvė ne - pasaka, bet taikia, tik su 14 žuvusių aukų iškovota Laisvė - tai kažkas nerealaus. Turime pripažinti, kad tai Aukštųjų Visatos jėgų (jei norite, Dievo) veikimas Lietuvoje, nes kitos tautos, kad ir kada būtų sukilusios prieš imperinę Rusiją, ne tik neiškovodavo Laisvės, bet ir patirdavo daug aukų žuvusiųjų ar sužeistųjų asmenimis. Mums pasisekė, su keliolika žuvusių pasiekti tai, ko kitiems nesisekė patirti... Ar tai - ne pasaka, o gal teigsite, kad ir Dievo (ar bent jau Aukštųjų Visatos jėgų nėra? Kai kas Dievą laiko pasaka... Antra vertus, taip ir nesulaukiau kitų rašytojų kūrinių apie Sausio 13 - ąją adresų. Kas tai - ar kartais ne užmiršta istorija? Aš vienas turiu visiems mano kūrybą skaitantiems (o gal ir ne tik jiems) savo silpnu proteliu priminti, kaip iškovojome Laisvę?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-01-13 12:22
Vetra Vika
Sausio 13-oji - gyvybių kaina iškovota Laisvė, įėjusi amžiams į mūsų Tautos Istoriją...
Autoriaus aprašymo antroje dalyje gal norint labiau sureikšminti,  žiaurus susidorojimas su beginkliais Laisvę ginančais, įtalpintas sumistifikuojant gražios pasakos rėmuose, ką ir pats pavadinimas pabrėžia...
Laisvė - ne pasaka, bet TIKROVĖ, branginkime ją.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-01-13 09:56
Ladzius Ojius
Jūs atimate man ūpą rašyti! Ar patys ką nors panašaus, neišsidirbinėjančio, esate parašę? Nurodykite man adresus. Aurimuy atsakymą palikau prie "Lietuvių nuotykių kosmose" - 01.11 d.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-01-12 22:53
cerera
už išsidirbinėjimą - 1 :(
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-01-12 22:33
Balbatukas
Nepykite, jei paskaitytų tų vaikų Motinos, man būtų už Jus gėda.
Labai prastai, labai.Nupiginote tas jaunas gyvybes.

1
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-01-12 17:42
Aurimaz
Ieva, literatūrinė patriotė išliktum bet kuriuo atveju.
Aš pats kuolo nededu tik todėl, kad žvelgiant iš septintoko pozicijų, šis darbelis veikiausiai pažymį pamokoje pelnytų...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-01-12 16:38
ieva3003
Toks suktas kūrinys. Ar jei įvertinčiau kuolu reikštų, kad esu ne patriotė?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-01-12 12:55
Aurimaz
...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Knygos - internetinis knygynas

Lavinamieji žaidimai, žaislai, knygos...

Cloudlix

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą